Wpis z mikrobloga

Janusz Korwin-Mikke (72 l.) spoliczkował kilka dni temu Michała Boniego (60 l.). Za co? Za krytykę uchwały lustracyjnej oraz podpisanie zobowiązania do współpracy ze służbami PRL. Lider Nowej Prawicy zapomniał przy tym dodać, że sam... podpisał lojalkę wobec komunistów.


ZAORANE

#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #prawackalogika #prawackihumor #korwin #korwinnadzis #knp #polityka
Supercoolljuk2 - > Janusz Korwin-Mikke (72 l.) spoliczkował kilka dni temu Michała Bo...

źródło: comment_vror4TIu2KDSUTQEyEqU1oAZ223UXjAJ.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: z IPN

Korwin: Teczka kandydata na tajnego współpracownika [kTW] . Zarejestrowany 22.02.1978 pod nr 51811 przez Wydz. IX Dep. III MSW w charakterze kandydata na tajnego współpracownika. „Zrezygnowano z pozyskania 26.02.1979 – wrogi stosunek do ustroju PRL”. 12.03.1979 r. materiały zostały złożone w archiwum MSW pod nr 14842/I-k. Z materiałów sporządzono mkf F-13064/1.
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: przecież pisze, że materiały zniszczono na początku roku 1990 (w okresie niszczenia/czyszczenia teczek TW).

W IPN, w teczce Boniego nie ma ŻADNYCH materiałów, prócz akt paszportowych oraz zeznań w procesie lustracyjnym z 2007 roku
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: TW Znak nr rej 54 946 znany jako polityk, członek PO Michał Jan Boni.

Jak tłumaczył, zrobił to w 1985 roku pod wpływem szantażu.

- Jest mi wstyd i żałuję. Przez wiele lat żyłem z presją tego upokorzenia i lęku przed utratą twarzy. W końcu jednak uznałem, że od strachu, upokorzenia i poczucia błędu, ważniejsza jest pokora - mówił Boni na konferencji prasowej. Boni: Podpisałem deklarację współpracy z SB Boni mówił, że do podpisania deklaracji o współpracy doszło po wielogodzinnej rewizji. Milicjanci mieli mu grozić, że ujawnią jego zdradę małżeńską, a trzyletnie dziecko zostanie zamknięte w milicyjnej izbie dziecka.Boni mówił, że popełnił błąd, nie informując o tym kolegów z
  • Odpowiedz
przecież pisze, że materiały zniszczono na początku roku 1990 (w okresie niszczenia/czyszczenia teczek TW).


W IPN, w teczce Boniego nie ma ŻADNYCH materiałów, prócz akt paszportowych oraz zeznań w procesie lustracyjnym z 2007 roku


@spluczka: czyli twoje podejrzenia oparte są na domysłach? Czemu w takim razie nie podejrzewasz Korwina, skoro materiały o nim również zniszczono w grudniu 1989 roku?
  • Odpowiedz
czyli twoje podejrzenia oparte są na domysłach? Czemu w takim razie nie podejrzewasz Korwina, skoro materiały o nim również zniszczono w grudniu 1989 roku?


@Supercoolljuk2: jakie moje podejrzenia? napisałeś że i Korwin i Boni podpisali TAKĄ SAMĄ deklarację współpracy z SB. Fakty są takie, że nie podpisali takiej samej. Fakty są takie, że Boni był TW SB. Korwin - nie. Tyle. Żadne heglowanie i posługiwanie się sofizmatami rozszerzenia - nie
  • Odpowiedz
oczywiście, naganny jest fakt, że nie przyznał się do podpisania deklaracji współpracy. Ale podobną deklarację podpisał Korwin i również ujawnił to dopiero niedawno.


@Supercoolljuk2:

oczywiście, naganny jest fakt, że nie przyznał się do podpisania deklaracji współpracy. Ale podobną deklarację podpisał Korwin i również ujawnił to dopiero niedawno.


Lojalka nie ma nic wspólnego z deklaracją współpracy..
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2: SB rejestrowało osoby, które podpisały lojalkę jako kTW (kandydat na TW). Od tego miejsca - jeszcze długa droga do TW. Kandydat musiał wyrazić świadomą zgodę na taką współpracę.

Nie ma tu żadnych podobieństw

Na teczce Boniego znajduje się jasna adnotacja: materiały operacyjne zniszczono. Jeżeli istniały jakieś materiały, to musiały istnieć i donosy. Kwestia oceny rzekomej "użyteczności" w roku 1990 nie ma już wielkiego znaczenia.
  • Odpowiedz