Wpis z mikrobloga

#webdev #programowanie #php #symfony #laravel #kohana

Siema mam taki problem, w php jestem dość mało zaawansowany (choć prowadzę jedną stronę napisaną od podstaw - aktualnie ok. 80 użytkowników).

Do tej pory pisałem w kohana framework, ale przyznam że nie do końca mi odpowiada. Głównie chodzi o wsparcie i o to, że chyba ten fw nie ma wielkiej przyszłości (małe zarobki/mało pracy?). Dlatego chciałbym nauczyć się jakiegoś innego.

Jako, że teraz na topie jest laravel i symfony, zastanawiałem się nad tymi dwoma. Główne pytanie, jakie mnie nurtuje: który ma lepsze wsparcie? Chodzi mi o to, że gdy czegoś nie będę wiedział to żebym mógł w każdej chwili znaleźć to w dokumentacji lub ewentualnie zapytać na jakimś forum, może być po angielsku (może na stacku jest duża społeczność któregoś z tych fw?)

Tylko nie piszcie, że już było, temat zamknięty i wędruje do kosza a ja dostaję ostrzeżenie ;) #elektroda
  • 21
przecież Kohana jest już martwy... Nie babra się w martwe frameworki PHP, serio.


@Dyzajash: no tak, ale jak zaczynałem pisać swoją stronę to nie wiedziałem, że to się tak potoczy
że to się tak potoczy


@DESZCZE: dlatego weź na warsztat sprawdzony stabilny framework typu Zend ,Symfony czy Codeigniter.

Z laravelem tez nigdy nie wiadomo :) Dziś jest hype na laravel (podobnie było z Kohana i wiadomo ja to sie skończyło) a jutro nie wiadomo.
@CyberDeath: ale CMS mnie nie interesuje...

@boryss: nie sądziłem że CodeIgniter się liczy, ale tak poszukałem... czy to może być dobry wybór? dużo stron jest na nim opartych? jak ze społecznością?

@memory: dlaczego tylko do zastosowań domowych? coś z nim nie tak?