Wpis z mikrobloga

Zaczynam wątek o egzaminach spawalniczych w UK, bede wrzucał post pod postem ze zdjęciami i opisami więc, żeby nie narobić burdelu

PROSZĘ NIE KOMENTOWAĆ DOPÓKI NIE SKOŃCZĘ


Słowem wstępu klient zlecający prace życzy sobie, żeby połączenia spawane były wykonane z takimi a nie innymi normami, co musi być poparte certyfikatami.

Certyfikaty wystawiają różne instytuty na całym świecie, jedne są mniej warte inne więcej.

Najstarszym na świecie jest Lloyds register - zainteresowanych odsyłam tu:

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lloyd's_Register_of_Shipping

Warunkiem przyznania jakieś firmie certyfikatu jest udowodnienie, że ma spawacza który potrafi wykonać takie połączenia. W tym celu przeprowadza się egzaminy.

Testy były zapowiadane od jakiegoś czasu ale do ostatniej chwili nikt nie wiedział jakie i kiedy.


Liczyłem na rurę i drut fluxcored, na ostatnią chwilę dowiedziałem się, że będę zdawał fillet weld multirun 10mm oraz buttweld na blachach 20mm

W tłumaczeniu na polski oznacza to spoinę pachwinąwą 7mm (anglicy inaczej wymiarują) oraz połączenie doczołowe - wszystko na blachach 20mm.

Zacząłem przygotowania na początek ciepły drut z magazynu i blachy na próbki.

S.....Q - Zaczynam wątek o egzaminach spawalniczych w UK, bede wrzucał post pod poste...

źródło: comment_Fj5EA2yeMG3yYULOtbvO5wwZ7WBZ5vUJ.jpg

Pobierz
  • 108
W WPS napisane było, że minimalna temperatura 5 stopni, pojechałem na zimno i spaw pękł.

- metodą prób i błędów doszedłem do podgrzewania wstępnego 120 stopni, co rozwiązało sprawę.

Miałem też okazję zrobić z jednego inspektorka, który mnie #!$%@? do biura za śmieszkowanie na mirko - debila, tak też poczyniłem, pokazałem mu dwa spawy, jeden pęknięty drugi dobry - nie umiał odpowiedzieć dla czego tak się stało i jak zapobiegać.

Po naradzie
S.....Q - W WPS napisane było, że minimalna temperatura 5 stopni, pojechałem na zimno...

źródło: comment_OT0lK0y3fIVJNfbeieP6Kzv9iDtqPNSb.jpg

Pobierz
Planowane są jeszcze egzaminy fluxcored wire.

Na chwilę obecną jeśli moje próbki przejdą badania, firma dostanie 5 certyfikatów

To by było na tyle dzisiaj.

Wołam:

@przebiegly_szpjeg_przemyslowy:

@Psota:

@kluen:

@szymonl:

@Felonious_Gru:

@holmesthinking:

@Agenda:

@krzysztof-zaczek:

@elderflower:

@Karol4722:

@Zbyszek223:

@luki1528:

@grzmotopieprzca:

@hornat89:

@niewiemdlaczegoniemamnicka:

@xSQr:
@SUQ-MADIQ: jeśli uda Ci się kiedyś poprosić kogoś o nakręcenie jak kładziesz spaw w różnych pozycjach, to prosił bym o wrzucenie. Interesują mnie różne techniki ruchu ręką, jestem początkujący, szukam metody, którą najwygodniej będzie mi spawać. Póki co, spawałem robiąc kółeczka i wychodziło mi to najlepiej :P