Wpis z mikrobloga

@Festador: Jakoś wszyscy zapominają, że zadłużenie miasta rośnie z roku na rok. Do tego marnuje się pieniądze na fanaberie typu tunele czy estakady w miejscach, gdzie są mało potrzebne. W zamian oszczędza się oświetleniu miasta, czystości i komunikacji miejskiej.
@1044: Nikt nie zapomina o długach, ale jak chcesz przyciągnąć inwestorów i kapitał do miasta? Samo położenie w centrum Polski nie wystarczy. Potrzeba inwestycji, na które idą pieniądze, stąd te długi. Bez inwestycji miasto nigdy nie zarobi i tych długów nie spłaci. Co do tunelu kłócić się nie będę, ale pokaż mi która estakada jest nie potrzeba, gdzie ją budują.
@Festador: Kto będzie chciał inwestować w zadłużonym po uszy mieście, któremu z każdym rokiem ubywa kilka tysięcy mieszkańców? W ramach obecnego systemu miasto niech rozbudowuje infrastrukturę ale z głową i oszczędnie.

Co do tunelu kłócić się nie będę, ale pokaż mi która estakada jest nie potrzeba, gdzie ją budują.


Już zbudowali - trzy poziomowe skrzyżowanie Rzgowskiej z Trasą Górna.
@piksel169: Oczywiście, masz rację, pewnie są kandydaci lepsi od Zdanki.

Ale twierdzenie, że Łódź upada pod jej rządami pachnie mi takim populizmem, SLD, Twoim Ruchem i innym barachłem, że aż w nosie kręci. Nie przystoi to Nowej Prawicy.
@1044: Łódź ma jedną z lepszych sytuacji finansowych wśród dużych miast a kasa nie idzie na marzenia o olimpiadzie itp tylko poważne i potrzebne inwestycje, trzeba być skończonym ignorantem żeby uważać że skrzyżowanie głównej wylotowej drogi z główną krajową drogą DK1 i jednocześnie dojazdem do budowanej A1 nie zasługuje na bezkolizyjne skrzyżowanie!
@piksel169: jak widzę ceny czegokolwiek w publicznym przetargu łapie się za głowę, teoretycznie przetargi miały obniżać ceny a służą chyba tylko dopasowaniu pod konkretnego dostawcę. Np. za pół miliona w wi-fi powinno się odbierać w połowie Łodzi a nie kilku parkach.
@Festador: tyle sie budowało? Wiesz że oni mają problem z mieszkaniami komunalnymi? Rozdawnictwo totalne i rosnące zadłużenie bo nie podlega rynkowi. Nabudowali tam tego masę no ale z wierzchu wygląda "łoo jak budujo".
@Przygoda: Może i ma nie najgorszą sytuację ale zadłużone jest i to zadłużenie zwiększa. Jak napisałem wcześniej mieszkańców cały czas ubywa, więc nie dziwota, że nas porównują do Detroit.
@1044: Porównanie doi Detroit jest idiotyczne, Łódź się wyludnia jak prawie każde miasto w Polsce bo rodzi się mniej ludzi niż umiera a najwięcej ludzi przeprowadziło się do Aleksandrowa Łódzkiego bo tam są tańsze działki i dużo się buduje, zresztą całe miasto jest otoczone wsiami-osiedlami. Ci ludzie w Łodzi pracują, uczą sie, robią zakupy, chodzą do kina itp ale formalnie nie są już łodzianami.

A status finansowy Łodzi to B+ z