Wpis z mikrobloga

-----------------------------------------------

Aktualizacja #domowyogrod

-----------------------------------------------

Jako pierwsza, już czerwona, z kultywaru habanero, albo moruga skorpion albo butch T. Ciężko stwierdzić. Owoce wyglądają różnice. Obstawiałbym morugę. Jest zbyt ostra nawet dla mnie. 1/3 papryki w 3 torebkach ryżu i 700 g mięsa to za dużo.

Owoce widoczne na Tabasco, kwitną również Cayenne. Papryki te jednak rosną w małych doniczkach lub zbiorczo (Tabasco - te wysokie). Te w małych doniczkach na pewno przesadzę, po prostu nie muszę w nich oddzielać korzeni od ziemi, tylko z całą bryłą do większych doniczek + uzupełnić ziemią. Myślę, że tych ze zbiorczej już jednak przesadzać nie będę, bo tam łatwo je uszkodzić i mogą się nie przyjąć, zrzucić kwiaty. O dziwo, mimo wszystko, dobrze wyglądają.

@dziczku pewnie mi przyznasz rację.

Mam szkodniki. A mianowicie mszyce. Na szczęście tylko na 1 sztuce z balkonu. Profilaktycznie przygotowałem roztwór z łupin czosnku i 2 ząbków zalanych wrzątkiem (tak na 3 godziny) i zrobiłem oprysk. Zobaczymy jak podziała.

Stojące na dworze (nie balkonie) habanero oragne bardzo słabo sobie radzi (te z balkonu rosną lepiej). Chorują, mają brązowe kropki i brązowawe liście. Pewnie jakiś grzyb. Dziś coś kupię i popryskam.

@dziczku widziałeś to kiedyś?

Poza tym rosnące w domu papryki (2 letnie) nie radzą sobie dobrze bez biohumusa. Ziemia już się wyjałowiła i gubią liście (na żółto). Więc nawet jak jest dobra ziemia (z kompostu) to mniej więcej po roku dobrze jest zacząć nawozić. Tak z doświadczenia Wam wszystkim powiem że chyba nie opłaca się za bardzo utrzymywanie papryk dłużej niż 1,5 roku. Potem już plon jest taki sobie, jak mówiłem trzeba nawozić. Rośnie to w kosmos i miejsce zajmuje a owoców mało.

----------------------------------------------------------

#domowyogrod #papryczki #chili #chilihead

----------------------------------------------------------
Pobierz goromadska - -----------------------------------------------

 Aktualizacja #domowyog...
źródło: comment_J2vScinVBHmymJItmkrm5cgBLI4pmvvH.jpg
  • 24