Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu opisałem swoje #gorzkiezale na temat rekrutacji na PHPowca w firmie. Po tym poście napisało do mnie kilka osób w sprawie pracy/praktyk/stażu. Po wymianie kilku wiadomości kontakt się urywał (nie podawałem właściwie żadnych wymagań).

Doszedłem do wniosku, że jest sporo osób, które po prostu nie wierzą w siebie, boją się weryfikacji swoich umiejętności. A to spory błąd. Z doświadczenia wiem, że takie „ciche myszki” mają spory potencjał. Zdarzają się również odwrotne przypadki, chłopak, który miał mniejszą wiedzę praktyczną niż inny kandydat na staż, chciał na rękę dostać 10.000zł, prawdopodobnie naczytał się dużo o stawkach na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wracając do rzeczy. Mam 2 wolne stanowiska w biurze. Jeżeli ktoś dobrze wykorzystać wakacje i sprawdzić się jako programista w agencji interaktywnej niech się odezwie poprzez PW. Jutro będę dodawał nowe ogłoszenia w różnych serwisach, pomyślałem, że dam wcześniej szansę Mirkom ( ͡º ͜ʖ͡º)

#krakow #programowanie #webdev #php #praca #pracbaza #studbaza #oswiadczenie
  • 25
@fotexxx: mi to też się do końca nie podoba, ale jest masa agencji, które mają różne specjalizacje:

- agencja reklamowa

- agencja interaktywna

- agencja sm

- agencja sem

- agencja ...

więc jest konieczność jakiegoś rozróżniania specjalizacji.

Tak teraz na to patrzę z boku i faktycznie może to dziwnie brzmieć dla osób z "zewnątrz", ale dla mnie to już codzienność :)
@fotexxx: tagi, które zostawił pod wypowiedzią OP są jasne, skoro ktoś z obserwujących je osób nie wie, czym zajmuje się agencja interaktywna, to znaczy, że ta oferta nie jest dla niego. Proste. Nikt nie mówi tutaj o używaniu tego terminu w potocznej komunikacji agencja - klient.
jest sporo osób, które po prostu nie wierzą w siebie, boją się weryfikacji swoich umiejętności. A to spory błąd.


@loozaque: tu nawet nie chodzi o wiarę. Znam sporo osób, które potrafię bardzo dużo, a jeśli się ich zapyta o coś teoretycznego, to nie są w stanie sensownie odpowiedzieć. Nie dlatego, że nie potrafią, a dlatego, że skupili się na praktyce a nie na nazwach, teorii. Zaczynam mieć wrażenie, że studia w
@egocentryk: ja obserwuje tylko tag Kraków... Nie muszę rozumieć terminów chyba z tego względu, a jednak tag mnie tu sprowadził. Może inni obserwują pozostałe niekoniecznie związane z pracą tagi a jednak komentują ;)
@leone: bardziej chodziło mi o to, że uważają cały czas, że jeszcze nie są gotowi na pracę jako programiści i cały czas robią jakieś drobne zlecenia w domu.

Sytuacja o której piszesz, jest również spotykana, wręcz wolałbym taką osobę z umiejętnościami praktycznymi. Dlatego jak pytam o coś, to zawsze naprowadzam na dany temat, np. kilka osób nie wiedziało co to są wyrażenia regularne, ale jak powiedziałem już "regex" to szybko łapali