Wpis z mikrobloga

Po wakacjach zamierzam kupić nowego laptopa i chciałbym prosić Was o opinie. Zastanawiam się w sumie nad MSI i ASUS, konkretniej to MSI GT70 i ASUS G750JS. Chciałbym przeznaczyć na to max 5k (+/- 500zł). Który z nich byłby lepszym wyborem lub co innego możecie mi zaproponować?

#laptopy #komputery #laptop
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szyniasty: MSI to szajs totalny. Asusy dość przyzwoicie wykonane, ale w okolicach 5 000 PLN to mimo wszystko szukałbym czegoś profesjonalnego czyli Dell lub Lenovo Think Pad. W najgorszym wypadku Toshiba Tecra.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Jak ceny spadną to się nie obraże, a i tak wolałbym kupić przetestowany sprzęt niż nowość na rynku.

@shido: @Inkwizycja: Tylko, że Dell do grania to tylko Alieny, a tyle to ja już na laptopa nie dam.

@valdo: Co do MSI słyszałem, że wykonanie dość słabe za tą cene... A szukam rozwiązania konkretnie do grania.
  • Odpowiedz
@Szyniasty: Miałem MSI i... się rozsypał, ta firma to żart. Poza MSI miałem jeszcze Acera, Asusa, Fujitsu, dwa Delle Lattitude (z jednego właśnie piszę), Samsunga, Toshibę Tecrę i cztery Thinkpady (trzy mam do dziś). W domu pałęta się jeszcze MB Pro ale to chyba Cię nie interesuje (choć to genialny sprzęt).
  • Odpowiedz
@Inkwizycja: Ano to jest szajs (choć w stosunku cena / jakość nie jest najgorzej, ale w budżetówce rządzi Asus). Ale Lenovo kontynuuje serię T i tu jest miód jeśli chodzi o jakość. Jedyne komputery, które mogą śmiało stawać w szranki z MacBookiem Pro.
  • Odpowiedz
@Szyniasty: W takim wypadku kupowanie lapka do grania całkowicie mija się z celem bo w tym budżecie możesz mieć porównywalną budę + jakiegoś taniego ultrabooka, no może musiałbyś troszkę dołożyć a to na bank lepsza opcja niż granie na laptopie.
  • Odpowiedz
@valdo: Kurde, żeś mnie zasmucił porządnie, bo się nagrzałem na tego MSI. Generalnie interesuje mnie coś z i7, 8gb ramu, gtx 870M/780M i miejscem na dysk SSD (preferowane 17"). No i coś co nie osiąga temperatur kadłuba wahadłowca przy starcie. Znajdzie się coś takiego?
  • Odpowiedz
@Szyniasty: Ale przecież tam gdzie będziesz biegł to chyba nie będziesz pogrywał :) Uwierz, nie jest to ani wygodne ani przyjemne. Będziesz się tylko w------ł. A tak kup budę + jakiegoś ultrabooka i będziesz mega zadowolony.
  • Odpowiedz
@Szyniasty: Olej i7. i5 jest tak samo wydajne, a w c--j tańsze. SSD to podstawa, bez tego nawet nie ruszaj kompa. 17 cali to sporo utrudnia temat, ale coś się znajdzie.

Co do "grzania" to IBM wymiata, Dell w tej kwestii wypada tragicznie.

Zara Ci czegoś poszukam ;)
  • Odpowiedz
@valdo: No i da radę 15stka jak będzie bardziej opłacalna.

@Inkwizycja: Budę wolałbym kupić, kiedy wynajmę jakieś lokum na dłużej niż na rok. Już z przewożeniem gitary elektrycznej w futerale mam problemy, a jeszcze musiałbym do tego budę dorzucić. Jak nic dobrego nie znajdę to będę szukał takich rozwiązań.
  • Odpowiedz