Wpis z mikrobloga

słuchajcie Mirki, jest taka sprawa i chciałem się was popytać co o tym myślicie. mam prawie 21 lat i zachciało mi się zacząć trenować jakieś sporty walki. wiem, że do niczego w tym nie dojdę, ale po prostu chciałbym się trochę wyrobić, może na wszelki wypadek nauczyć jak sobie radzić jak przyjdzie do bicia się. jestem bardziej suchoklatesem niż koksem, ze sportowych zajęć to chodziłem trochę na siłownię, ale efektów już brak. polecilibyście coś konkretnego? jakieś pomocne rady co i jak zacząć? #kiciochpyta #sztukiwalki #boks #sport
  • 10
@mlekoUHT:

wiem, że do niczego w tym nie dojdę


słabe podejście na start. Próbowałem trochę BJJ oraz bosku tajskiego. Jeżeli chcesz nauczyć się bić w warunkach polowych, to krav maga najlepsza. Z zasadami - zapasy, judo. Też będziesz składać ludzi bez problemu, ale z nożem już sobie nie poradzisz.
@mlekoUHT: Po prostu zacznij, potem pójdzie z górki. Najgorzej się ruszyć. Boks jest fajny bo to czysty sport bez żadnej otoczki "metafizycznej" - 45 min rozgrzewki, 45 techniki, po kilku miesiącach masz dużo lepszą kondycję i sylwetkę. Jak ci nie podejdzie spróbujesz czegoś innego. Ja zacząłem w jeszcze późniejszym wieku, więc można. Powodzenia!
@Ghostli: napisałem tak, bo wydaje mi się, że jestem już trochę za stary, żeby rzeczywiście być w tym dobry. jeśli tak nie jest to pozostaje mi tylko się cieszyć. wezmę pod uwagę krav magę, dzięki ;-)

@horiks: @lossuperktos: myślałem właśnie o boksie, kickboxingu.

jeszcze podpytam tak - ile treningów tygodniowo, ile czasowo?
@mlekoUHT: generalnie chyba sporty walki to jest działka, gdzie można późno zacząć. To nie jest kosz czy balet gdzie od dziecka musisz mieć super motorykę i ruchy. Szybkość oraz technikę można wyrobić
@mlekoUHT: Zobacz kiedy zaczął np. Rocky Marciano. Co do wyboru - zależy jakie masz cele / co Cię bardziej kręci. Ja trenowałem swego czasu boks tajski (polecam), ale pracuję głową, więc nie chciałem jej mieć obijanej kilka razy w tygodniu. W związku z tym, planuję od pewnego czasu bjj / judo, ale chwilowo nie mam takich możliwości.