Wpis z mikrobloga

Wierzę w Boga, Chrześcijańskiego Boga. Pochodzę ze względnie ateistycznej rodziny i sam znalazłem siłę i masę odpowiedzi w religii. Byłem zagubiony, a odnalazłem się. Gdyby ktoś chciał rzeczowo porozmawiać na takie tematy to gorąco zapraszam. Może uda mi się odpowiedzieć na pytania agnostyka, lub pomóc komuś kto szuka zaczepienia od jakiegoś czasu.

#bog #religia #chrzescijanstwo
  • 92
  • Odpowiedz
@grim: Nie,chce tylko żeby kolega sie na hejty nie wystawiał ,chce mu oszczędzić zdrowia psychiczengo,nie wiesz ze przez hejty można sie nawet zabić?
  • Odpowiedz
@takasobie: nie, zwykłym koderem

@xbonio: czuje się członkiem Kościoła Katolickiego... ale uczciwie nie popieram wszystkiego co dziś ten Kościół reprezentuje

@anonim1133: Dla odmiany, mam nadzieję na jakąś konstruktywną rozmowę (BTW zapraszam poza forum publicznym)

@wojtulas: Bo wystarczy jeden z którym będę miał okazję sensownie porozmawiać. Reszta ma pełne prawo do wyznawania swoich poglądów
  • Odpowiedz
@umiar: świat jest dokładnie takim na jaki się zgadzamy. Nie jest idealny i nigdy nie będzie, ale nie dajmy sobie wmówić że otaczają nas ludzie źli i podstępni. Wśród nas jest dużo wiecej ludzkiej uprzejmości i dobroci niż wykrzywienia.

@wojtulas: To mi nie grozi. Dziękuję za troskę.
  • Odpowiedz
@kiszczak: Swoich się nie wstydzę. Ale gdyby ktoś miał ochotę na prywatną dyskusję, to nic nie stoi na przeszkodzie. Takie mamy czasy, że do wierzących przyklejony jest stygmat "frajerów". Mnie on nie boli, kogoś innego może... stąd moja oferta.
  • Odpowiedz
@Fernis: Ale w jakim celu swój target w rozmówcach upatrujesz w osobach niewierzących? Chcesz ich do czegoś przekonać, czy może przekonać sam siebie?

  • Odpowiedz
@kiszczak: Nikogo do niczego nie zamierzam przekonywać. Zwróć uwagę, że odpisanie na ten post wymaga Twojej dobrej woli (jakakolwiek treść by to nie była). Sam kiedyś byłem w takim momencie w którym nieświadomie poszukiwałem wsparcia. Nawet jeśli ktoś nie jest i nie zamierza wierzyć, może odpowiem na pytania które w jakiś logiczny sposób odpowiedzą na to dlaczego zdecydowałem się na identyfikację z tak „idiotyczą” ideologią. Skąd ona wzięła się w kimś
  • Odpowiedz
odpowiem na pytania które w jakiś logiczny sposób odpowiedzą na to dlaczego zdecydowałem się na identyfikację z tak „idiotyczą” ideologią.


@Fernis:

1. Czy da się logicznie wyjaśnić przyjmowanie nieomylności jednego człowieka wybranego przez innych ludzi?

2. Czy da się logicznie wyjaśnić wiarę w cuda (nie tylko te biblijne)?

3. Czy da się w logiczny sposób zaprzeczać teorii ewolucji?
  • Odpowiedz
@Fernis: Ale dlaczego chcesz właściwie dyskutować?? Ja też wierzę w Boga, ale nie lubię prowadzić dyskusji na temat religii. Uważam, że ten kto wierzy bez względu na argumenty kontra dalej będzie, a ten kto nie i tak nie da się przekonać. Rzadko kiedy takie dyskusje prowadzone są w kulturalny sposób. Jeżeli chcemy komuś udowodnić, że nasz światopogląd jest dobry, pokażmy to naszą postawą, a nie dyskutujmy. Na zasadzie "zobacz, nie wierzę,
  • Odpowiedz