Wpis z mikrobloga

W 1650 liczba mieszkańców Rzeczypospolitej wynosiła ok 11 milionów

po 1660 roku ok 7 milionów - z powodu wojen, które na domiar złego nie skończyły się w 1660 roku i całkowicie dobiły umierającą Rzeczpospolitą :(

Sorki że wołam @sssabae: ale myślę, że to ciebie zaciekawi w związku z tym wpisem:)

Ogólnie jest/było gorzej niż myślałem ;/

źródło: Radosław Sikora, Fenomen husarii, strona 100

#siemankotuhistoria #historia #historiapolski #ciekawostkihistoryczne
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siemankooo:

1650 r. - 11 mln

1660 r. - 7 mln, ale jak? zauważ, że skała leci od 1650 do 1720, czyli mija 120 lat, a wtedy skala dobija do ludności liczącej około 7,6-7 mln, więc albo pomyliłeś daty, albo źle zinterpretowałeś
  • Odpowiedz
@Shavarus: 1660 roku ludność wynosiła około 7 mln

Po pierwszym rozbiorze 7,7 milionów

Nie wiem co tutaj jest niemożliwego do osiągnięcia. Dane nie są moje tylko z książek :)

Może zmyliła ciebie niedokładność wykresu bo są dane w dużych odstępach czasu, niestety tylko takie zgadzały się z danymi z innych krajów.
  • Odpowiedz
@siemankooo: to niemożliwe, wykres musi być #!$%@?, a w roku 1660 ludność wynosiła pod 10 mln

oczywiście wszystko na podstawie wykresu, a nie danych z książek, których pewnie nie mam przy sobie
  • Odpowiedz
@siemankooo: fajnie, ale podałeś tylko link do wykresu, na podstawie którego ja się produkuję

dobra, źródło podałeś również, ale odnosiłem się do wykresu z poprzedniego wpisu #edit

więc wykres jest false, z tego wynika
  • Odpowiedz
@siemankooo: Kolega @Shavarus ma rację o tyle, że wykres jest bardzo niedokładny i w ogóle nie uwzględnia spadku liczby ludności w połowie XVII wieku. Zbyt rzadko brane dane duo wykresu potrafią mocno go przekłamać, co widać w tym wypadku.
  • Odpowiedz
@stahkh: Ale On mi pisał, żę cytuję:

1650 r. - 11 mln


1660 r. - 7 mln, ale jak? zauważ, że skała leci od 1650 do 1720, czyli mija 120 lat, a wtedy skala dobija do ludności liczącej około 7,6-7 mln, więc albo pomyliłeś daty, albo źle
  • Odpowiedz
@siemankooo: On miał na myśli, że na wykresie nie jest ujęte to, co było 1660. Myślał, że masz dane o liczbie ludności z wykresu. Tylko tę niezgodność wytknął. O nic więcej nie chodziło.

Rozumiem go doskonale, bo jako że sporo pracuję z liczbami, bardzo mnie bolą oczy od błędnych wykresów. :)
  • Odpowiedz