Wpis z mikrobloga

Dziś będzie o olejkach do ciała i masażu.

Taki olejek używam po prysznicu lub kąpieli, działa lepiej niż wiele kremów do ciała.

Jeśli chodzi o oleje bazowe (czyli podstawę naszego olejku do ciała), używam oleju migdałowego lub ryżowego lub z pestek winogron. Te oleje nie mają swojego wyrazistego zapachu, więc nie będą zakłócać zapachu kompozycji z olejków eterycznych.

Do olejku bazowego można dodać np olejek z wiesiołka lub jojoby, aby wzbogacić działanie oleju na skórę (do około 10%).

I teraz o olejkach eterycznych – zapach można dobierać w zależności od celu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli chcesz użyć olejku rano i letnią porą, to dobrze jest dodać np olejku miętowego, który oprócz świeżego zapachu doda energii, ochłodzi i pozostawi na skórze przyjemne mrowienie.

Bardzo dobrym wszechstronnym olejkiem jest lawenda.

Dla #rozowepaski polecam mieszankę lawenda+geranium (10 kropli lawendy, 10 kropli geranium na 100 ml oleju bazowego). Przyjemny, kwiatowo ziołowy zapach.

Do masażu partnera można użyć zapachu, które uznawane są za afrodyzjaki: ylang ylang, wanilia, drzewo sandałowe, paczula, jaśmin, pomarańcza, wetiweria

Dozowanie: maksymalnie 4 krople na łyzkę. Ja używam około 20 kropel na 100 ml oleju i dla mnie jest to ilość optymalna.

#rozowepaski #masaz #domowadrogeria #rozowepaskicontent #aromaterapia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goblin21: BTW, do smażenia polecam również inne tłuszcze, jak np masło klarowane. Masło klarowane ma maślano-orzechowy smak, może stać w lodówce przez kilka miesięcy, a dodatkowo ma wysoki punkt dymienia (około 250stopni)
  • Odpowiedz
@asique: A szczerze pisząc, kiedyś kupiłem masło klarowane. We wiaderku było. Po roztopieniu na patelni strasznie śmierdziało. Może taki właśnie zapach miało mieć a ja może takiego zapachu nie lubię, ale raczej nie pokuszę się o kolejny zakup masła klarowanego.

O ile mnie pamięć nie myli, to było to Masło klarowane Mleczna Dolina 500g z Biedronki.
  • Odpowiedz
@goblin21: Nie powinno strasznie śmierdzieć. Rzeczywiście, masło klarowane ma swój orzechowo-maślany zapach, ale to zapach raczej ciasteczek maślanych i nie zabija intensywnością. Ja smażyłam na nim faworki, bo nie mogłam znieśc zapachu smalcu i był to naprawdę super zamiennik.
  • Odpowiedz