Wpis z mikrobloga

Mój #niebieskipasek ostatnio żalił się, że ma mało zadań i że jego wiedza się marnuje i że nie po to poszedł do pracy, by się tylko w monitor gapić. Poszedł do szefa z tą skargą i zamiast więcej zadań i obowiązków dostał podwyżkę. A ja dalej szukam pracy :( Ech...

#gorzkiezale #pracbaza #praca
  • 32
  • Odpowiedz
@feevcio: Żalę się, bo ja od 2 miesięcy szukam pracy i w sumie cieszyłabym się gdybym nie musiała tam zbytnio dużo robić. Pewnie, że fajnie, że dostał, ale ja od jakiegoś czasu oszczędzam i staram się redukować wydatki jak się da, a on ciągle wymyśla, że zrobimy to czy tamto, że na urlop tu i tam i jak ja tylko wspomnę, że nie mam pracy i nie chcę zbytnio wydawać,
  • Odpowiedz
@trollik: no cóż, ja wychodzę z założenia, że jak para zaczyna mieć wspólne finanse i nie ma co chwilę dzielenia na pół to związek w tym momencie jest poziom wyżej
  • Odpowiedz
@deyna: Ja jednak wolę szukać dalej pracy :)

@feevcio: Być może masz rację. Ja mimo wszystko głupio się czuję, że to on za wszystko płaci. Wolałabym żyć trochę skromniej, ale za swoje niż ciągle być przez niego sponsorowaną. Lubię niezależność.
  • Odpowiedz
  • 2
@trollik: moja dziewczyna rzuciła pracę pół roku przed egzaminem końcowym by się uczyć i była na moim utrzymaniu, ale nigdy nie dałem jej poznać, że mi to nie pasuje. Nigdy nie było z mojej strony żadnych uwag.
  • Odpowiedz
@deyna: On mi nie daje uwag, że mam znaleźć pracę. On też chce za wszystko płacić, ale ja się na to nie godzę. Jak mi coś proponuje, np. jakaś wycieczka na weekend i kiedy mówię "nie, nie mam pieniędzy i nie chcę byś za mnie płacił", to wtedy jest lament, że ja nic nie chcę, że nie chcę by płacił i pracy nie szukam, że tak żyć przecież nie można
  • Odpowiedz
@deyna: Zapomniałam dodać, że mnie nikt nie musi utrzymywać, bo żyję z oszczędności. Pracowałam 2 lata i po 2 latach zdecydowałam się na studia. Mam trochę odłożone i dostaję też stypendium. Mam swoje pieniądze na skromne życie, a on ma teraz dobrą pracę i chce korzystać z życia. Ja nie mogę sobie pozwolić na to i nie chcę być sponsorowana.
  • Odpowiedz
@trollik: Ograniczasz go. Wolisz siedzieć w domu zamiast korzystać z życia póki można, a przez to on też traci najlepsze lata. Znajdzie zaraz sobie kogoś z kim będzie mógł poszaleć. Zacznie znikać na weekendy ze "znajomymi" i będzie wracał zmęczony w poniedziałek, po dobrze spędzonym wolnym, do starego nudnego życia (obiadzik, piwko w łapke i wspólny serial). Daje wam jeszcze 136 dni z takim nastawieniem do życia jak twoje (
  • Odpowiedz
Poszedł do szefa z tą skargą


@trollik: dobre, chyba też tak muszę zrobić.

Ale generalnie "I feel You" w temacie

oszczędzam i staram się redukować wydatki jak się da, a on ciągle wymyśla, że zrobimy to czy tamto
  • Odpowiedz
@trollik: I co mu z tego, że zarabia, skoro nie może z tego korzystać.

Pozwól mu się czasami gdzieś zabrać, nie ma w tym żadnej ujmy dla ciebie. I tobie powinno być miło, że cię gdzieś zabiera i jemu, że chcesz z nim jechać :-).
  • Odpowiedz
@trollik: u faceta, który płaci za kobiete rodzi się instykt

jak pójdziesz do pracy to bedzie sie pewnie #!$%@? czuł, skoro jesteście razem to kasa jest Wasza a nie jego czy Twoja ;P

sam z siebie wiem, że faceta który za coś zapłaci i widzi uśmiech na twarzy swojej ukochanej to jara ;P

aczkolwiek praca fajna sprawa bo wiecej kasy bedziecie mieli i w ogóle ;l)
  • Odpowiedz
@trollik: Jak nie chcesz być utrzymanką, to skończ narzekać i znajdź pracę. Jak nie potrafisz znaleźć pracy, to bądź utrzymanką. Problem solved.
  • Odpowiedz