Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam procek AMD Athlon II X3 440 w kompie kupionym prawie 4 lata temu i chyba jest uszkodzony, bo komp mi sypie bluescreenami jak #!$%@?, szczególnie po zainstalowaniu 64-bitowego systemu na odblokowanym 4. rdzeniu. Jak zablokuję, to jest lepiej, ale i tak co jakiś czas BSOD wyskoczy. Na 32-bitowym było podobnie, odkąd go kupiłem musiał wyskoczyć bluescreen co jakiś czas, nie chciało mi się go oddawać na gwarancję. Planuję kupić nowy komp, ale tymczasowo chce sobie sprawić na razie jakiś nowy procek. Jaki jest najlepszy jeśli chodzi o stosunek jakość/cena? Socket AM3. Do 300 zł.

#pc #amd #piciochkita #komputery #ati #pytanie #oc
  • 13
@lmao: wiesz jak powstawały te procesory AMD X2 i X3? z odpadów produkcyjnych X4- jak jeden lub dwa rdzenie z 4 nie działały to pakowali je jako x3/x2 i odpowiednio modyfikowali ustawienia.... dlatego po odblokowaniu sypie błędami
@gasu_kurobikari: wymieniłem dysk systemowy na SSD, więc to nie to, a co do BIOS-u to przez aktualizacje miałem problemy, nie pamiętam dokładnie jakie, ale pamiętam że w nowszej wersji to już w ogóle nie było opcji odblokowania 4. rdzenia.
@lmao: Procesor to część która psuje się najrzadziej. Najczęściej ulega uszkodzeniu w przypadku przegrzania lub usterki mechanicznej (np. przy przesmarowaniu lub przekładaniu). Sprawdź sobie jeszcze ramy. Jak masz możliwość to spróbuj przełożyć innego procka i zobaczyć czy problem dalej występuje.
@gasu_kurobikari: chciałbym sprawdzić inny procek, ale musiałbym skołować jakiś na AM3. Jestem na 99% pewien, że to on, problem jest od początku, nasilił się po zainstalowaniu 64-bitowego systemu.