Wpis z mikrobloga

@qnebra: chodzi o to że ja jako tako FL'a ogarniam, ale w zasadzie tylko jakieś podstawowe opcje. Szukam właśnie jakiegoś tutoriala który też by troche pogłębił moje ogarnięcie w tym programie.
  • Odpowiedz
@pogoskate: Szczerze mówiąc najbardziej polecam instrukcję zawartą w programie, opisuje nie tylko wszystkie opcje programu ale także poucza na tematy ogólne takie jak sposoby użycia korekcji czy kompresji. Jeżeli nie wiesz nic to warto od tego zacząć i dopiero potem szukać dalej. Inna kwestia to oddzielenie muzyki od kwestii technicznych, możesz je ogarnąć ale czy wiesz coś na temat muzyki, jak ją komponować, aranżować, jakich instrumentów używać, jak programować syntezatory
  • Odpowiedz
@NeXIcE: Jakieś podstawy muzyki zapewne mam ogarnięte, zresztą 2 stopnie szkoły muzycznej nie poszły na marne :) Jakbyś jeszcze mi mógł powiedzieć jak mogę uruchomić tą instrukcję to byłbym bardzo wdzięczny :)
  • Odpowiedz
@pogoskate: O, no to widzisz, jest solidnie. :) Skoro teorię masz w miarę opanowaną to pozostanie tylko obsługa programu no i same zagadnienia techniczne. W tej sytuacji najlepiej jest rozbierać muzykę jakiej słuchasz na części składowe i próbować samemu zrobić coś na ten wzór. Bierzesz taki d'n'b i słuchasz gdzie leży perkusja, jaka jest, jaki jest bas, jak nisko, jakie ma warstwy, jak ukręcić taki sam, jak brzmią inne instrumenty,
  • Odpowiedz
@NeXIcE własnie co do samego bitu to nie ma problemu bo ustawiam tempo na 150, wystukuje sobie bit i wiem co gdzie i jak, ale jeżeli chodzi o melodie to później mam dylematy, wstukiwanie kafelków w piano rollu jest bardzo pracochłonne i zastanawiam się nad inwestycją w jakąś klawiaturkę sterującą, ale też nie chciałbym wydawać pieniędzy na coś, czego później nie będęmógł wykorzystać w 100%
  • Odpowiedz
@pogoskate: Sprzęt muzyczny całkiem nieźle chodzi używany, nie martwiłbym się o to. Klawiaturę za 300 PLN. dałoby się odsprzedać po kilku miesiącach za 250 PLN. Sam kiedyś sprzedałem po 2 latach klawiaturę 49 klawiszy z potencjometrami 1:1, chociaż uwzględniając inflację to straciłem jednak, no ale nie ważne. Nie martw się o to raczej. :)

Stukanie mychą to jest czynność antyinspirująca, nawet jeżeli wiemy jaką melodię chcemy już zapisać. Przysiedzenie nad
  • Odpowiedz
@pogoskate: Dodam że lepsze marki raczej schodzą lepiej niż te najtańsze takie jak Miditech i inne podobne. Jeżeli nie zależy Ci na pełnowymiarowych klawiszach i mogą być takie pomniejszone to warto wymienić takie modele jak:

Kategoria totalnie najtaniej - Korg microKEY 25 - 135 PLN, M-Audio Keystation Mini 32 - 195 PLN.

Kategoria więcej bajerów - M-audio Axiom Air 32 Mini - 330 PLN, Akai MPK Mini - 319
  • Odpowiedz