Wpis z mikrobloga

#pokazzakupy #aliexpress #rower

Właśnie przyszła kierownica MTB z włókna węglowego z Ali. Pierwsze wrażenie to szok i niedowierzanie jaka jest lekka ;) Jakość według mnie też django/django ale na wszelki wypadek dam jeszcze do ekspertyzy mojemu Tacie, który dawno temu pracował w zakładach szybowcowych i oceni laminat fachowym okiem. Była tylko pozawijana folią bąbelkową i obklejona taśmą, bez żadnego usztywnienia, więc w sumie to fakt dotarcia w całości z Chin mogę uznać za wystarczający test. Przy próbie wygięcia 'na kolanie' z całej siły efekt jest taki, że boli mnie kolano a kiera nie ugięła się nawet o milimetr. Czekam jeszcze na karbonowy mostek i będę testował w boju. Jak widać na fotkach rozmiar 660mm, waga 131g o.0

Zdjęcia:

http://imgur.com/a/07jb9

Link do Ali:

http://www.aliexpress.com/item/New-MTB-Carbon-Bicycle-Handlebar-Carbon-bike-handlebar-Mountain-carbon-handlebar-flat-31-8-600-620/553795781.html
soaringsing - #pokazzakupy #aliexpress #rower



Właśnie przyszła kierownica MTB z wł...

źródło: comment_DSpv2xibj7G4OFLnjMx4Dvy5VoT4R9xC.jpg

Pobierz
  • 50
@focer: Na chińskich cieniowanych kierownicach za 20$ jadących przez pół świata w paczce bez usztywnienia.


@dran2: tych szczególnie

ale był przypadek, że któremuś zawodowcowi #!$%@?ęła kierownica, kolorowe to nie było
@dran2: Nie przesadzasz odrobinę? Sporo się naczytałem o chińskich karbonowych częściach rowerowych (głównie na zagranicznych forach bo u nas to mało popularne) i opinie zawsze są takie same: Ci którzy tego nawet na oczy nie widzieli mówią, że śmierć na miejscu, że takich rzeczy się nie kupuje od Chińczyków itp. A ludzie którzy śmigają jako kurierzy na ostrych kołach zbudowanych w całości na karbonie z Chin są w 100% zadowoleni. Czytałem
@soaringsing: Nie przesadzam. Za Ritchey'a płacisz 5 razy więcej bo masz sensowną kontrolę jakości i dbającą o reputację firmę która zapłaci w razie problemów za operowanie twojej szczęki abyś siedział cicho. Na forach masz tyle samo zadowolonych, co takich co miesiąca nie przetrwali nie mówiąc o takich co to ich nikt nie widział bo piszą z chińskich komputerów za miskę ryżu. I o ile przy uszkodzonym tylnym kole czy sztycy zazwyczaj
@focer:

@soaringsing:

To był Bogdan Czarnota na maratonie w Krynicy w 2011 roku. Miał kierownice New Ultimate, czyli taka sama chińszczyzna jak to z aliexpress, ale przynajmniej z jakąś w miarę sensowną kontrolą jakości, a i to nie zawsze pomaga jak widać na przykładzie Czarnoty. Kierownica pękła na zjeździe przy sporej prędkości, w takiej sytuacji nie ma szans żeby wyjść z tego bez szwanku.

Kupowanie takiego sprzętu na Ali niewiele