Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio Samsunga Galaxy S3 (orange), i jest na nim wgrany android 4.3, niestety telefon jest przez to totalnie zamulony. Po naciśnięciu Home, ekran zapala się po 1-2 sekundach (!!!!). Czytałem, że powrót do 4.1.2 pomaga na te przypadłości. Może ktoś tak w skrócie pomóc jak to zrobić, czytam o tych wszystkich Rootach, Odinach, wersjach softu (mam już potrzebny), ale to się nie łączy w jakąś całość. Proszę tylko o porady co po kolei zrobić tak ogólnie, a ja już szczególowo punkt po punkcie sobie znajde :) Dzięki z góry mireczky

#android #samsung #galaxys3 #galaxy #bojowkaandroid #orange
  • 12
@JamesikR: Po pierwsze, żeby wgrać inny rom potrzebny jest root - czyli odblokowanie telefonu. Żeby wgrać roota potrzebne Ci jest jedno z niefirmowych recovery. Żeby wgrać to recovery potrzebujesz Odina - wrzucasz sobie nowe recovery z poziomu PC.

Przedstawiłem Ci jak to się składa w całość, niestety, lektura Cię nie ominie. A warto, gdy w przyszłości coś Ci siądzie usterkę naprawiasz sobie w 10 minut.

http://forum.xda-developers.com/wiki/Samsung_Galaxy_S_III/GT-I9300

Tutaj masz takie kompendium wiedzy.
@cinek687: Powiem szczerze, że spędzam na lekturze ostatnie 5 godzin i po prostu jest tego za dużo żeby połączyć w jedną całość, czyli: co muszę zrobić żeby zamiast 4.3 mieć 4.1.2 i żeby było to bezpieczne :D

Mam już na kompie soft który chce wrzucić, mam Odina. Czyli teraz co? Co to jest recovery, czytam i nie za bardzo kumam, jeśli możesz tak w skrócie powiedzieć to już reszte doczytam
Recovery to takie narzędzie z poziomu którego instalujesz spakowane romy jednoplikowe. Taki a'la bios. Nie jestem profesjonalistą, więc nie oczekuj ode mnie fajerwerków ;) Iloplikowy jest ten rom, który pobrałeś (jest to jedna paczka czy dwa, trzy osobne pliki)? Jakie ma rozszerzenie?
@JamesikR: Po rozszerzeniach widzę, że do Odina. Także odpalasz odina, telefon w download mode, podpinasz kablem do komputera i czekasz aż Odin wykryje sprzęt. Ładujesz plik romu do Odina, potwierdzasz i za 10 min cieszysz się nowym romem. Tak w skrócie. Odina nie mam zainstalowanego, żeby wskazać Ci konkretne przyciski - metodologię znasz, więc walcz ;)

Oczywiście za ewentualne szkody nie odpowiadam ;) Pamiętaj o takich pierdołach jak naładowanie telefonu czy
@cinek687: Dobra, zrobiłem to, nie wiem co za debil nadzorował, testował, a potem zapłacił i wydał tak gównianą aktualizację, która spowalnia telefon kilka razy bardziej, zżera baterie kilka razy bardziej i wnosi właściwie tylko nowy desing ikonek i absolutnie, ale to absolutnie nic więcej.... Teraz wreszcie czuje, że mam telefon za który zapłaciłem, dzięki @cinek687 za pomoc, wypije sążnego browara za Twoje zdrowie!
@JamesikR: Nie ma sprawy ;) w zasadzie doszedłeś do tego sam, ja tylko udzieliłem kilku wskazówek. Sam zakupiłem sgs3 dwa miesiące temu i mam 4.3 na pokładzie. Do tej pory byłem zbyt leniwy na wgrywanie nowego systemu. Ciekaw jestem Twojej opinii czego brakuje na 4.1 w stosunku do 4.3. Osobiście pilnie śledzę wątek dot. przeportowania KitKata z Note 2. Zapowiada się ciekawie jednak narazie jest niestabilny i nie nadaje się do
@cinek687: Ja też liczę na zdolniachów którzy zrobią to, na co Samsung nigdy się nie porwie się znając życie. Trzeba troche poczekać i może coś fajnego z tego wyjdzie.

A czego brakuje? Korzystałem z telefonu dość intensywnie na 4.3 przez tydzień, i korzystanie to doprowadziło do tego, że zacząłem szukać cen na necie SGS3, żeby ogarnąć na jaki inny telefon mogę zamienić. Powiedziałem sobie, że albo wgram 4.1.2 i będzię sensownie