Wpis z mikrobloga

Wczoraj ściągnąłem #dota2 i powiem tak: c-----e sterowanie, kompletnie nieintuicyjne, przedmioty domyślnie ustawione pod jakimiś z-------i klawiszami, że muszę kciuka wyginać, żeby k---a się wyleczyć potionem, aaa sorry nie leczę się bo muszę jeszcze nacisnąć na własną postać XD. Myślałem, że w #leagueoflegends turrety heimerdingera są kompletnie pozbawione mózgu, wtedy zacząłem grać zielonym gównem zamieniającym drzewa w.. żywe drzewa i muszę powiedzieć, że one są jeszcze głupsze niż turrety Heima z lola, o ile te potrafią atakować w dziwny sposób, tak drzewa z doty czasami potrafią sobie stanąć w miejscu i nic nie robić. Aa co to jeszcze? No tak championy wielkości minionów huehuehuehue, czasami się w--------m w lolu gdy były większe akcje i nie wiedziałem gdzie jest moja postać dopóki nie nacisnąłem spacji (huehueuh w docie chyba tego nie ma albo jest pod jakimś s----------m klawiszem typu numlock, bo spacja mi w--------a kamere na środek mapy [wtf]). Chyba jedyną rzeczą która w docie nie jest s---------a jest domyślne ustawienie skili pod qwer
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CzerwoneScierwo: delete dota

a tak serio to w docie trzeba duzo ogarnac zeby sie orientowac, jednak jest moim zdaniem ciekawsza niz lol.

Drzewka furiona nie beda chodzic same, to sa twoje jednostki, jak widza cel to atakuja jak nie to stoja
  • Odpowiedz
@CzerwoneScierwo: Pierwsze wrażenie z gry negatywne widzę ;) ale chyba trochę za mało grałeś żeby móc krytykować. Przyzwyczajenia z lola na pewno nie pomagają, np twoje potiony mogą leczyć sojusznika, stąd wymóg wybrania celu.
  • Odpowiedz
@CzerwoneScierwo: Sterowanie możesz sobie zmienić. Na początku miałeś prawdopodobnie wybór kilku sterowań, a i tak możesz zmienić więc nie narzekaj :)

Drzewka (w przeciwieństwie do turretów heimerdingera) możesz kliknąć i sterować (żeby poszły, zaatakowały i tym podobne). I na tym polega gra postaciami (i jednostkami przyzwanymi) w Docie - trzeba nimi sterować.

Pod F1 masz swoją postać (kliknij 2 razy, to wyśrodkuje). Spacja przemieszcza kamerę między twoją postacią, a ostatnim
  • Odpowiedz
@emasele: Dota nie jest za trudna, po prostu ma s---------e sterowanie. Żeby sterować minionami i postacią musiałbym mieć 3 ręce i 2 myszki, w lolu po prostu naciskam alt w wypadku gdyby moje stworki nie okazały się istotami rozumnymi, DOTA jest po prostu nieczytelna i niewygodna, mechanika w zasadzie nie różni się wiele od lola - są tylko osiołki i dodatkowe sklepy w jungli co jest pewnym plusem i nieco
  • Odpowiedz
aaa sorry nie leczę się bo muszę jeszcze nacisnąć na własną postać


podwójne kliknięcie rozwiązuje problem

o ile te potrafią atakować w dziwny sposób, tak drzewa z doty czasami potrafią sobie stanąć w miejscu i nic nie robić. Aa co to jeszcze?


Micro
  • Odpowiedz
Żeby sterować minionami <drzewkami> i postacią musiałbym mieć 3 ręce i 2 myszki, w lolu po prostu naciskam alt


@CzerwoneScierwo: w Docie też możesz sobie ustawić przejście do kolejnej jednostki, a poza tym można tworzyć grupy jednostek, bindować pod odpowiednie klawisze itd

To nie jest trudne, ani nowe. Po prostu chyba nigdy nie grałeś w żadną strategię :|
  • Odpowiedz
W lolu dodatkowe jednostki są domyślnie pod jednym klawiszem,


@CzerwoneScierwo: Edit: Jesteś jeszcze bardziej n---------y, ustawiasz sobie pod 1 wszystkie, pod 2 bohatera, pod 3 inne jednostki. 2x na 2 focusuje kamerę na herosie. W opcjach jest ustawienie 2x klik na skillu itemie = użycie na sobie, nikt poważny nie klika na bohatera.

Jak to jest dla Ciebie małe, a no tak w lolu nie ma różnic w wielkości bohaterów.
  • Odpowiedz
@geomag42: W lolu nikt powazny nie wciska dwa razy 1 aby się uleczyć potionem. Co do screena niezły przykład podałeś - jeden w-------e duży champion a bok dwa tyciusie postacie, które są mniejsze od minionów, haha. Jakbyś nie wiedział w lolu bez ogarniania kilkudziesięciu klawiszy też c---a se pograsz, z tą różnicą, że w nim nie ma naciskania dwa razy tego samego klawisza aby się uleczyć ani namnażania skrótów do
  • Odpowiedz