Wpis z mikrobloga

66. rocznica egzekucji rotmistrza Witolda Pileckiego.

25 maja 1948 r. w więzieniu mokotowskim komuniści stracili po torturach rtm. Witolda Pileckiego, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, kampanii 1939 r., oficera ZWZ-AK, więźnia Auschwitz. Miejsca pochówku Pileckiego do dziś nie odnaleziono.

#historia #zolnierzewykleci #fotohistoria #rocznica #4konserwy #witoldpilecki
siwymaka - 66. rocznica egzekucji rotmistrza Witolda Pileckiego.

25 maja 1948 r. w w...

źródło: comment_wwBHOA07tGZYHMBpsdOyeUi7wlvstJxa.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aleksander_Newski: Być może wyrażenie "szach mat lewacka k---o" zostało ukute przez aktywistów wiadomej partii, jednak jego internetowa eksploatacja i masowe powtarzanie przez gimnazjalistów przy byle okazji sprawiło, że nie tylko zdanie to straciło całą swoją moc, lecz z czasem stało się swoistą parodią bezwartościowej riposty. Trudno zresztą mówić o wartości czegoś, co od początku pozbawione było semantycznego znaczenia.

Wpis zepsułeś ty, bo nie umiałeś uszanować kontekstu.
  • Odpowiedz
@siwymaka: Kurcze... Nie jestem patriotą, absolutnie i wręcz przeciwnie, ale Rotmistrz to jest dla mnie postać niesamowita. Tacy jak on tworzą legendy. Wręcz ciężko jest w to uwierzyć. Inspiracja dla całych pokoleń...
  • Odpowiedz
Wpis zepsułeś ty, bo nie umiałeś uszanować kontekstu.


@John_Finn: To ja tu uszanowałem kontekst przedkładając go na dzisiejszy język. Tym bardziej, że ówczesne resorty sprawiedliwości, działające na polityczne zlecenie lewicowej władzy byli jak najbardziej tymi, za których ja ich uważam w mojej pierwszym komentarzu. Jeśli dla ciebie stwierdzenie "szach mat" kojarzy się z tylko z Korwinem to albo zrób sobie krótką przerwę od internetu, albo poszerz trochę horyzonty. Bo mieszanie
  • Odpowiedz