Wpis z mikrobloga

#piwo #testypiwa #dobrepiwa #niewiemjaktootagowac

Przewrót Mleczny z Browarów AleBrowar, Pinta i Piwoteka Narodowa (podwójny czekoladowy mleczny stout, 16BLG, 6,2% alkoholu) - inaczej B-Day 2.0, nieprzejrzyste, czarna/ciemno brązowa barwa, beżowa piana, która jest słaba, szybko opada, średnio zdobi szkło. W zapachu głównie kawa i mleczna czekolada, raczej nie czuję tego kakaowca, chyba że mylę go z czekoladą, całkiem przyjemny aromat, choć lekko zalatuje alkoholem. W smaku przyjemna słodycz, niska goryczka (chmielu nie czuć), kawowe, tu już bardziej czuć kakao, także czekoladę, mogli by dać więcej płatków owsianych bo jednak brakuje tego odczucia zostającego na podniebieniu. Niskie nasycenie (szybko piwo wydaje się odgazowane).

Bardzo dobre piwo, warte spróbowania, jednak nie wiem po co to "double", mocne to piwo nie jest. Widać od razu gdzie etykietowane... odchodzi od butelki ze wszystkich stron.
Goglez - #piwo #testypiwa #dobrepiwa #niewiemjaktootagowac 

Przewrót Mleczny z Browa...

źródło: comment_H6kMOiEAGdLyf7PaJ7mAhziegggQFQRr.jpg

Pobierz
  • 20
@browarPL: Jest słodkie, ale bez przesady, porównałbym je do Sweet Cow z AleBrowaru. Spodziewałem się potężnego uderzenia czekolady i słodyczy, a to jest raczej umiarkowane.
@browarPL: wiesz, taki nie-służbista ryzykuje, bo góra ma powody do konserwatywnego podejścia pt. więcej kasy. My póki co mamy tylko tych nie lubiących ryzyka, dlatego Hera była 12,1 mimo sporej ilości laktozy :P
@marcobolo: Zgadza się, choć to i tak dziwne, że zdarzają się tacy ryzykanci :P Hera ma 4%, więc pewnie z co najmniej 1-2 Blg pochodził z laktozy? Może kiedyś i Wam tacy wyedukowani ryzykanci się trafią.
@marcobolo: Racja, to będzie podwójnie mleczna i kawowa? No, no, to będzie już w ogóle jak gazowana kawa z mlekiem :P To będę czekał na możliwość zdegustowania. Ale najpierw muszę sprawdzić czy u mnie jeszcze jest dostępna Hera.