Wpis z mikrobloga

@Destro91: szkoda, że to nie SM sprawdza te bileciki :| po za tym np. we Wrocławiu jest tak, że on sobie z parkometru listę rejestracji zaczytuje i tak leci a nie po bilecikach
  • Odpowiedz
@mroz3: wiadomo Wro jest eilitarne ale co miasto to inne zasady, np ja byłem pod wrażeniem że w Sandomierzu bilety do kontroli sprawdza wynajęta firma ochroniarska ;)
  • Odpowiedz
@emdzi: Też byłem zdziwiony. Było to parę lat temu jak jeździłem do #rozowypasek do S-rza, to jeszcze gówniarz byłem i jak mnie Pan Kark w autobusie poprosił kulturalnie o bilecik to nie wiedziałem czy on żartuje czy to już pora #!$%@?ć. Było to dokładnie 5 lat temu.
  • Odpowiedz
@VSOP: tak jak napisałem wyżej - karzą - wymierzają karę, każą - gdy ktoś nakazuje stosowanie się do przepisów/wywiera nacisk w celu wywołania określonego zachowania.
  • Odpowiedz
@Destro91:

Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.


Nie wiem, czy to działa w tym przypadku, ale myślę, że tak. A jak nie, to jest jakiś podobny przepis na to.
  • Odpowiedz