Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja: Saving Alley Cats!, gra którą kilka tygodni temu opublikowałem w Google Play, została udostępniona na chińskich portalach do pobrania bez konieczności korzystania ze sklepu Google Play. Chińscy gracze robią mi całkiem niezły ruch (90% z około 300 sesji dzienie) i nawet jeden z drugim czasem klikną w reklamkę. Najs. W związku z tym przygotowałem tłumaczenie gry dla kolegów zza Wielkiego Muru, żeby zobaczyć czy to dodatkowo zachęci ich do grania. Dam znać jaki to przyniesie efekt.


#android #mobile #gry #gamedev #retro #pixelart
g.....i - Taka sytuacja: Saving Alley Cats!, gra którą kilka tygodni temu opublikował...

źródło: comment_1AoGLs6j5dKlgUVgxkRIvj2eo0WCIw2O.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@goshki dzięki! LibGDX, w planach jest aktualizacja z jakimś sklepem wewnątrz gry z możliwością customizowania postaci, tak aby dłuższe granie miało jakiś sens ;) Najpierw jednak muszę skończyć magisterkę >> http://www.wykop.pl/wpis/8099356/noc-dluga-sprobuje-sobie-z-nudow-dodac-mechanike-k/#comment-20511484

Co do ściągnięć to wg mnie, jest słabo biorąc pod uwagę nakład pracy jaki był włożony w promocję i czas jaki gra leży w play (2 miesiące, około 600 aktywnych instalacji). Promowana była na forach gamedevowych głównie, do tego maile do
  • Odpowiedz
@jasiek13: Haxe + OpenFL + HaxeFlixel. Widziałem tego GIF-a z oponami, fajnie to wygląda. To soft body blob?

Moja giera jest w Google Play od około miesiąca, 170 aktywnych instalacji. Wysłałem kilkadziesiąt maili do różnych portali z recenzjami mobile, ale odezwały się tylko dwie osoby, z czego jeden portal opublikował recenzję. Plus jedna wzmianka na zagranicznym portalu, który sam znalazł grę. Dobry odzew miałem na Google+, stamtąd dużo instalacji było. I
  • Odpowiedz
@goshki: Wzorowałem się na https://www.youtube.com/watch?v=F-aDMZUVw0c , ale zasada chyba podobna. Co do Google+ to wysyłałeś do społeczności? Też wysłałem bodajże do Android Games, ale nie sprawdzałem czy to jakoś konkretnie wpłynęło na instalacje. Ja jeszcze starałem się coś działać z ASO w google play pod hasło "Doge" ale ciężko z tym chociaż jakiś efekt mały jest.
  • Odpowiedz