Wpis z mikrobloga

#4konserwy #pytanie #neuropa #korwin

Pytanie bez spiny. Jest niesamowity hejt na Korwina ogólnie, że nie powinno się na niego głosować, bo będzie przerabiał upośledzone dzieci na grzejniki oliwne i tak dalej. Często się mega intensywnie dyskutuje na Wypoku nad detalami pomysłów/poglądów Korwina.

Prawda jest taka, że Korwin nie ma szans na wygranie wyborów do polskiego Parlamentu w najbliższym czasie i nie ma w konsekwencji szans na utworzenie rządu większościowego czy koalicyjnego. Może co najwyżej wejść do Parlamentu z kilkoma ziomalami i być śmieszną mniejszością w parlamencie składającym się z ponad 460 pamperów.

Więc moje pytanie brzmi:

Skoro jest hejt na PiS/PSL/PO/SLD, żal ogólny o życie w Polsce i jakość polskiej polityki oraz #!$%@?, że "ciągle te same mordy" w polskiej polityce - to w czym szkodziłoby wejście Korwina do polskiego parlamentu i bycie nic nie znaczącą mini reprezentacją w Sejmie, która nie miałaby żadnych realnych wpływów na rząd - tylko po prostu by była i "gadała"?
  • 30
@MajkiFajki: Wypowiedzi JKM takie jak ostatnio w kontekście Ukrainy, o zachodzie dążącym do wojny, majdanowcach szkolonych w Polsce itp, gdyby pojawiły się w polskim parlamencie, lub co gorsza w parlamencie europejskim byłyby wodą na młyn dla rosyjskiej propagandy i chętnie cytowane w kremlowskiej prasie, nagłówki "Polski poseł potwierdza szkolenia terrorystów z majdanu" i artykuły tej treści działałyby nam na szkodę, więc nie można dać JKM jakiejkolwiek legitymizacji, bo to polityk rorosyjski,
@MajkiFajki: Moja? Nie zgadzam się z wieloma "korwinizmami" ale uważam, że Polska potrzebuje wolnorynkowej partii jak pustynia deszczu, a obecnie jedyną partią, która ma szanse na osiągnięcie progu jest KNP i z tej racji należy ją wspierać wszelkimi możliwymi środkami.

Mam wieczną polewę z ludzi, którzy twierdzą, że są wolnorynkowcami a robią wszystko by zaszkodzić/zdyskredytować KNP. Nawet mi ich nie zal.