Wpis z mikrobloga

#goldwykopsays

Wypok się budzi.

Przeraża mnie wysokie poparcie Korwina wśród młodych ludzi, to źle wróży na przyszłość. Nie wiem jak można się dać tak łatwo omamić propagandowym i populistycznym hasełkom.

Co do Unii Europejskiej. Święta to ona nie jest, ale taka zła chyba też nie. Wystarczy wziął prosty przykład, porównajmy kraje postkomunistyczny które są w Unii do krajów postkomunistycznych, których w Unii nie ma. Kto wypada lepiej Polska czy Ukraina? Węgry czy Macedonia? Rumunia czy Mołdawia? Słowenia czy Serbia? Estonia czy Czarnogóra? Czechy czy Rosja? Gdzie jest wyższy poziom życia, mniejsza korupcja? Gdzie wolelibyście żyć?

Poza tym śmieszą mnie komentarze, że Polska przez 10lat w Unii cofnęła się w rozwoju, co prawda ledwie dobijam do dwudziestki, ale pamiętam jak wyglądał nasz kraj 10 lat temu, a jak wygląda teraz, różnica naprawdę jest spora. Wiadomo, nie wszystko to zasługa Unii, ale myślę, że mimo wszystko plusy przeważają.

#


  • 54
co prawda ledwie dobijam do dwudziestki, ale pamiętam jak wyglądał nasz kraj 10 lat temu, a jak wygląda teraz, różnica naprawdę jest spora.


@mq1: Sto razy wolałbym żyć w państwie sprzed 15 lat. Chyba, że dla kogoś największą wartością są odnowione niektóre części miast.
Mógłbyś rozszerzyć?


@mq1: Większa wolność, mniejsze zadłużenie.

@ihwar:

Wyobraź sobie, że nie dla wszystkich wartością jest podziwianie "bubla" narodowego czy płacenie coraz większych podatków w zamian za estetykę w przestrzeni publicznej.
Przecież to jest nonsens.


@Vealheim: Masz rację V, to co napisałeś jest kompletnym nonsensem. Jeden bierze pod lupę fakt, że w '89 startowaliśmy z podobnego pułapu ekonomicznego, i zrobiliśmy kilka kroków więcej niż kraje, które do UE nie weszły, a drugi bierze pod lupę wyższość łaciny nad cyrylicą. Daj jakiś większy dowód (albo wyliczenia) na to, że popełniliśmy błąd, bo uświadomiłbym znajomych Ukraińców, żeby się lepiej do jewropy nie pchali.
@mq1: Ale napisz co tak konkretnie się poprawiło dzięki UE? Ja rozumiem, że takie rzeczy jak wymiana handlowa czy Schengen to fajne sprawy ale to się da załatwić bez UE. Oczywiście, bez dotacji kraj wyglądałby trochę gorzej pod względem infrastruktury ale nie były tak zadłużony i nie dorabialibyśmy niemieckich firm budując np. prawie najdroższe autostrady w Europie. Niedługo politycy dowalą takie podatki, że nam czapki pospadają bo długi trzeba będzie pospłacać
Wystarczy wziął prosty przykład, porównajmy kraje postkomunistyczny które są w Unii do krajów postkomunistycznych, których w Unii nie ma.


@mq1: Świetny pomysł. Kto wypada lepiej, Polska czy Chiny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niedługo politycy dowalą takie podatki, że nam czapki pospadają bo długi trzeba będzie pospłacać a jeszcze odbudowa Ukrainy...


@barteq_g: Na "niedługo" akurat mam straszne uczulenie, bo gdybym miał brać do serca wszystkie słowa głupiomądrych którzy "niedługo" wieszczyli upadek UE (tak w 2007-08 roku), to że VAT w 2015 będzie wynosił 25%, to, że kryzys tak jebnie, że bezrobocie będzie wynosiło ponad 20%, to że Tusk robi wszystko by wprowadzić w Polsce
Pobierz mq1 - > Niedługo politycy dowalą takie podatki, że nam czapki pospadają bo długi trze...
źródło: comment_PykINUrCAzz3R3NO2ByImeuGXacLjXKq.jpg