Wpis z mikrobloga

#matura #matura2014 Cholera, zaczynam tracić nadzieję..tak sobie mi poszła fizyka wczoraj i matematyka dzisiaj, ale myślę że dzisiejsza matma była trudna. Prosta mogła być tylko dla kozaków, co nonstop trzaskali mnóstwo zadań, ale dla takich wszystko jest proste. Ja byłem przeciętny, mimo wszystko poprzednie arkusze robiłem jako-tako, ale ten dzisiejszy to hardcore. Jedyne co mnie pociesza to niż demograficzny i pewnie niższe progi, ale nie jestem zadowolony
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Auuron: Ale na przykład z poprzedniego roku zadanie z ciągami było banalne, darmowe 10% praktycznie. Teraz było coś w tym stylu: Sumy nieparzystych wyrazów ciągu są 100x większe od ich parzystych wyrazów. loga1 + loga2 + ... + logan = 100. Trzeba było wszystko powyliczać, w połowie poległem, jak i przy większości:|
  • Odpowiedz
@Waaldo: nie opieraj sie na niższych progach bo niż demograficzny itepe. To działa tylko w przypadku c-------h kierunków i studiów niestacjonarnych. Na dzienne ludzie pchają sie do oporu i kto może to zajmie miejsce. Wiec jeśli napisałeś tak, żeby zmieścić sie w progach z ubiegłego roku to luzik. Jak nie to nie ma co snuć domysłów, dopiero listy pokażą jak wyglada sytuacja z tymi nadziejami na niższe progi i niż
  • Odpowiedz
@Auuron: losujemy z 10 kul, trzy za jednym razem. jakie jest prawdopodobieństwo, że suma 2 wylosowanych kul będzie sumą równą trzeciej kuli? to było chyba ostatnie
  • Odpowiedz