Wpis z mikrobloga

Piąty odcinek Akuma no Riddle skłonił mnie do małej refleksji nad pewnym trendem panującym na tagu. (O odcinku potem.)

No jasna cholera. Ja rozumiem, że ludziom mogą się poszczególne serie podobać lub nie. Nie ma sensu bronić jakiejś chińskiej bajki i kręcić flamewara. Ale nie jestem w stanie pojąć, jak można anime w stylu K-On! nazwać "wyśmienitym"? Nie zrozumcie mnie źle - Gochuumon wa Usagi Desu ka? jest naprawdę dobrą serią, ale wyłącznie odprężającą i odmóżdżającą. Jak można postawić taką serię nad nieźle rozwiniętym fabularnie romansem (Isshuukan Friends, Bokura wa Minna Kawaisou) czy nad porządnym anime akcji? Przecież to się kupy nie trzyma.

Co do odcinka: Kaiba kontynuuje swoją psychologiczną grę, kolejna postać odsłania swoje backstory. Nadal się dzieje i nadal jest inteligentnie. I tak trzymać. Porządne sceny walk i mało yuri w yuri tylko pomaga.

[ #anime #akumanoriddle ]
  • 7
@Woozie321: Masz sporo racji, ale także czasami osoba oglądająca bajkę na przykład identyfikuje się z głównym bohaterem czy inną postacią - i o ile dla niektórych wątek wydaje się błahy, o tyle są ludzie, którzy będą mogli dopowiedzieć sobie inne zakończenie historii jak ja w przypadku Sakurasou, przecież wielu z Was wie, że nie jest 10/10, a jednak chwyciło moje serce bardzo mocno i będę go bronił do ostatniej kropli krwi.
@joookub: sakurasou to dobre anime IMHO, 10/10 raczej nie ale takie solidne 8 się należało. Ja bym musiał tutaj w takim razie bronić Clannadu na przykład, ale wiem, że absolutnie nie ma sensu kogoś przekonywać, skoro wie, że mu się nie podobało.
@Woozie321: No i kuhwa prawidłowo, bo Clannad to kolejne anime, które uwielbiam. :P

Nie no, ale piszesz że K-On nie można nazwać 10/10, a potem piszesz że nie ma sensu kogoś przekonywać że K-On nie jest 10/10 no to Wiedz, Że Coś Się Dzieje. Idź zrób sobie herbatkę na noc, odpręż się, odpal sobie lampkę nocną, odpal forum jakiejś bajki na Tanukim i pośmiej się z ich opinii. ;) Dobraaanoc~ :3
@spatsi: Widzisz, bardziej chodziło mi o to, że serie tego typu nie mogą być uznawane za arcydzieła, bo nimi nie są. Są proste i przyjemne. Nie neguję tego, ja sam oglądam Gochuumon i bardzo lubię tę serię, ale to mimo wszystko nic nadzwyczajnego. Stawianie tej serii ponad wiele innych, trochę bardziej wymagających jest mocno na wyrost.
ale umówmy się - to nie ma fabuły.


@Woozie321: Wierzę na słowo, sam nie oglądałem :P

tego typu nie mogą być uznawane za arcydzieła, bo nimi nie są.


To wciąż Twoja subiektywna opinia. Sam też raczej fanem takich produkcji nie jestem, ale dla niektórych to może być seria życia.

Są proste i przyjemne.


To nie sprawia, że nie mogą być wyśmienite. Z innej dziedziny sztuki - Bolero też jest proste i
@Woozie321: myślę że zestawianie ze sobą odmiennych anime i wykłócanie się które jest lepsze nie ma żadnego sensu, dlatego wystawiam tylko oceny opisowe.

Zresztą to nie dotyczy tylko bajek ale również filmów i gier, jak porównać 10/10 gre strategiczną z fps'em? oceny muszą być subiektywne a rankingi zwykle oparte są o popularność. Chociaż jak przeglądniesz dowolne top 10 anime to zwykle to są serie godne polecenia ale tylko dlatego że wyciągamy