Wpis z mikrobloga

5 dzień #odchudzanie i a 3 dzień diety IF #dieta #okresowypost

NIe wiem czy ona ma takiej właściwości, czy to jakieś placebo? Ale po prostu nie jestem głodny a ostatni posiłek jadłem ponad 10 godzin temu i ani razu od tamtego razu mnie nie ssało etc. To normalne? @grzgar

Jak na razie nie widzę minusów.

Z ciekawości zrobiłem dwa tematu na SFD i KFD i tam twierdzą, że powinienem jeść znacznie więcej, ponad 2k kcal, nie przesadzają?

Muszę popracować ogólnie nad objętością posiłków, aby zajmowały mniej miejsca, bo dzisiaj po prostu nie byłem w stanie dokończyć surówki bo tyle jej było :|
  • 19
  • Odpowiedz
@ElCidX: biorąc pod uwagę, że zdrowe odżywianie to nawyki na całe życie, a okres redukcji/masy to zawsze kwestia miesięcy, nie warto imo liczyć sobie pojedynczych dni na diecie, kiedy efekty zaczynają być widoczne w perspektywie kilku tygodni. Moim zdaniem, nawet ze względu na motywację, lepiej pomiary i odczucia analizować w perspektywie tygodni, nie dni ;)
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: Kurde, nie wiem co bym musiał żreć aby dobić do 2500 kcal. Ale muszę pokombinować, jak jeść chociaż te 2000 kcal jeść. Polecam IF jak dla mnie zajebista sprawa.

@falowlosa: Jak długo jesteś na IF? Ile jesz? Dużo masz do zrzucenia?
  • Odpowiedz
@ElCidX: ja to nie wiem co bym musiał jeść, żeby jeść mniej :D I dodam, że jem prawie same zdrowe, nieprzetworzone rzeczy. wiem, że jak będę trzymal 2,5-3k kcal to schudnę, bo już tak robiłem i ładnie leciało, ale ciężko mi tyle trzymać powiem szczerze
  • Odpowiedz
@ElCidX: dodaje systematycznie na potreningu, ale najcześciej to tak:

1) omlet:

- 2 całe jajka, 2 same białka

- 50g owsianych

- łyżka kakao i cynamonu

- 100g jogurtu naturalnego

2) potreningu/przedtreningiem:

- białko WPC

- 100g mleka

- 50g owsianych

- 20g rodzynek

- jakieś owoce: banan/jabłko/gruszka

3) obiad

- 100g ryżu/kaszy (nie zawsze jem całe na raz, tylko tak wpisuje, ale zjem worek przez cały dzien)

- 200-300g kurczaka
  • Odpowiedz
@ElCidX: Bo mają błonnik. Naprawdę nie wiem co jesz skoro 2k nawet nie możesz zrobić. Mój obiad makaron razowy 100-140g + 250-350g kurczaka spokojnie ma w okolicach 1k kCal. 4 jajka na śniadanie/po treningu mają 350kCal.
  • Odpowiedz
@ElCidX: 300 gram węgla było by gdybym dał 500gram, makaron razowy ma 58g węgla na 100g. Dziennie zjadam do 160-200gram węgli, 160-200gram białka, 40-60gram tłuszczu.
  • Odpowiedz
@ElCidX: Tak, normalne :) organizm się przyzwyczaja, mniejszy jest wyrzut insuliny, ponadto zaczynasz mieć trochę lepszą jej wrażliwość - bardzo dobry znak.

@Leniwiec1, @ElCidX - co do KFD oraz SFD i zepsucia metabolizmu - to prawda, ale nie do końca. Straszenie ludzi "popsuciem" metabolizmu, gdzie ten metabolizm spada o 5% - tak, 5%, nie 50%, jest po prostu bzdurą propagowaną wszędzie, gdzie tylko się da.

Dowód: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22627912 - badania kliniczne
  • Odpowiedz