Wpis z mikrobloga

#masseffect #masseffect2

Właśnie skończyłem wątek główny gry, ale nie przeszedłem jeszcze paru DLC. Gra pod wieloma względami lepsza od jedynki. Możliwość zwiedzenia planet obcych ras (rodzima planeta Krogan <3). Większy wachlarz członków drużyny, bardziej zróżnicowane misje poboczne, i ogólnie ciekawe postaci. Relacja EDI z Jeffem fajnie się rozwinęła. Dużo plusów.

No ale są plusy dodatnie i plusy ujemne. Do tych ujemnych należał system walki, a dokładniej sterowanie. Strasznie mnie irytowało. Chcę podbiec sprintem do przeciwnika, a przytulam się do jakichś skrzynek... Jak chcę przeskoczyć nad skrzynkami muszę się za nimi najpierw schować. Nie wiem co to za poronione sterowanie, żeby skok sprint i użycie przedmiotu były wszystkie na jednym przycisku. Mam ich bardzo dużo na klawiaturze, po co oszczędzać i utrudniać niepotrzebnie grę...

Poziom trudności też jakiś dziwny mi się wydawał. Grałem całą grę na normalnym i ostatnia misja wątku głównego wydawała mi się prostsza niż niektóre wcześniejsze.


No ale te minusy można przeboleć, bo fabuła wciąga jak chodzenie po bagnach. Jest ciekawsza niż niejedna książka, czy film. Na pewno jeszcze wrócę do tej gry.

Mam kilka pytań o parę szczegółów, może ktoś zna odpowiedzi.

-1) Czy film o Blasto gdzieś istnieje naprawdę, czy to tylko legenda?

0) Czy da się gdzieś ściągnąć utwór z dolnego poziomu Afterlife i z Dark Star Lounge? Na płytach z soundtrackiem nie ma, sprawdziłem na Wikipedii.


2) Ciekawi mnie, jak można kogoś stracić w misji samobójczej. U mnie wszyscy przeżyli. Oprócz rybek w akwarium :(


2a) Jeżeli kiedyś podczas kolejnego przechodzenia Mass Effecta 2 uda mi się kogoś stracić/samemu zginąć, to czy da się zagrać w trójkę z niepełnym składem/bez Shepparda? Joker w sumie daje sobie radę z karabinem i ratowaniem świata wcale nie gorzej niż Sheppard :P


3) À propos rybek, to obiło mi się o uszy że Kelly może je karmić, ale ja nie natrafiłem na taki dialog z nią. Jak to zrobić nie wiem :(


4) Gdzie najlepiej wydobywać ezzo? Miałem ponad 200k każdego z pozostałych surowców, a ezzo niecałe 15k i brakło mi na wiele ulepszeń.


5) Jeżeli w pierwszym ME miałem romans z Liarą, a w drugim z Tali, to czy w trzeciej części zostanę brutalnie zamordowany przez nowego Shadow Brokera? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 7
@DogeMoney:

-1) Gdyby istniał to bym wiedział, więc raczej nie ;) Ale fanartów jest całe mnóstwo, polecam deviantart i /r/masseffect

0) Da się. Na pewno jest cała muza z klubów na YT, ale znajdziesz i mp3 na torrentach.

1) Tu ci nie pomogę, bo zawsze ta suka ginie ;)

2) jw. można stracić praktycznie każdego łącznie z Shepardem. Jeśli Shepard zginie to do ME3 nie zaimportujesz save'a. Postacie stracone w ME2
@vervurax: Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

@IgnacyJanPaderewski: Morinth to asari, córka justicara Samary. Podczas misji lojalnościowej Samary miałem wybór której pomóc i wybrałem córkę.

@sohee: Jaka jest jej misja? Pod ekranem wybierania drużyny miała te czerwone kółeczko oznaczające lojalność, bez robienia żadnej misji. W niczym jej nie pomagałem (poza udziałem w zabiciu jej matki).
Nie wiem co to za poronione sterowanie, żeby skok sprint i użycie przedmiotu były wszystkie na jednym przycisku. Mam ich bardzo dużo na klawiaturze, po co oszczędzać i utrudniać niepotrzebnie grę...


@DogeMoney: dlatego, że na konsoli przycisków jest mało, a mass effect jest grą konsolową
@Supercoolljuk2: Wiem że jest to port z konsoli, ale nawet na kontrolerze konsolowym masz sporo przycisków (jak dobrze liczę to jest ich 14 + start + select i dwie gałki). Na pewno dało się to lepiej rozwiązać, niż łącząc tyle funkcji w jednym przycisku.