Wpis z mikrobloga

3 odcinek anime Baby Steps - czyli kolejne tenisowe przygody największego pedanta w historii japońskiej animacji... a przynajmniej najbardziej realistycznego.

Przy czym podczas tego odcinka twórcy jeden raz przeholowali w ukazywaniu jego specyficznej osobowości


Jednak to tylko czepialstwo, bo dzięki temu nie ma żadnej emodramy, o którą obawiałem po zakończeniu poprzedniego epizodu. Protagonista nadal jest sympatyczny i zabawny z tym swoim podejściem do życia. Próbuje podejść do wszystkiego bardziej logicznie niż Wolkanie ze Star Treka ;)

A to zastanawia się nad dziwną punktacją w tenisie, a to wdaje się przez swoją próbę zrozumienia drugiej osoby w pojedynek, co jest idealną wymówką, aby widzowie zobaczyli trochę rywalizacji w tym sporcie, a nie tylko walkę "E-Chana" z samym sobą. W końcu seria ma przedstawiać rozwój umiejętności młodego tenisisty "kroczek po kroczku", więc nie można od tak wrzucić przyszłego mistrza na korty Wimbledonu. Tydzień temu było nimi pokonanie zakwasów w mięśniach, teraz czas na coś bardziej związanego z dyscypliną - umiejętność odbijania piłek.

Zresztą ta pedantyczność bohatera jest wielkim plusem dla realizmu serialu - doskonała technika to jedyny sposób na nadrobienie zaległości wobec przyszłych rywali. W rok czy dwa lata nie nadrobi się braków w tenisie jak siła fizyczna czy kondycja. Dobrze więc, że historia bierze ten temat od strony, w której E-Chan jest specjalistą :)

#babysteps #animenowysezon #anime #manga #animacja #sportoweanime #japonia
80sLove - 3 odcinek anime Baby Steps - czyli kolejne tenisowe przygody największego p...

źródło: comment_qtWYj7UlK6QnLhCHlqNsZfh3mxWtrflo.jpg

Pobierz
  • 10
@80sLove: stary wielkie dzięki za to polecenie ;) z pupy włączyłem bo zaciekawił mnie Twój opis i już wiem, że jak seria dalej tak będzie wyglądała to z przyjemnością ją skończę, ba! nawet polecę ziomkom :D propsy dla Ciebie!