Wpis z mikrobloga

#podroze #morze #ciekawostki

Też macie znajomych (Polaków), którzy nigdy nie byli nad polskim morzem? Ja mam aż 3, z tego 2 deklaruje, że nigdy nie pojedzie bo widzieli na yt czy zdjęciach i im się nie podobało xD. Co ciekawej, oni regularnie jeżdżą na wakacje za granico, to nie są piwniczaki.
Polskie morze jest jakie jest - bywa kiepska pogoda, gastronomie p----------o, Janusze zabarykadowani w parawanach ale uważam, ale chociaż raz w życiu powinno się o tym przekonać na własnej skórze.
Zorganizowany_chaos - #podroze #morze #ciekawostki

Też macie znajomych (Polaków), kt...

źródło: baltyk

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gastronomie p----------o


@Zorganizowany_chaos: p----------o to Polaków wiecznie na wszystko narzekających. Ja nad polskim morzem bywam kilka razy w roku i bardzo je lubię, a oferta gastronomiczna jest dostosowana do każdej kieszeni. W Hiszpanii czy Grecji za cholerę nie zjesz żadnego obiadu za mniej niż 10-12€, a w Polsce jak chcesz przycebulić to idziesz na schabowego i pomidową za 35zł i jesteś zadowolony. Z noclegami jest to samo - luksusowe hotele
  • Odpowiedz
musiałbym na łeb upaść z bardzo wysoka żeby pojechać z własnej woli nad polskie morze.


@open_or_die: ale wiesz, że można pojechać nad morze i nie być w centrum miasteczka, które zmienia się w festiwal kiczu,a na plaży jest miejsce? Mimo wszystko, na ogół jednak jest taniej niż na zachodzie, dla większości Polaków znacznie bliżej niż śródziemne, plaża z delikatnym jasnym piaskiem, wydmy, otoczone lasem iglastym od drogi itp.
  • Odpowiedz
@kjubikul: ja się wypowiadałem tylko za siebie.
Nie widzę najmniejszego sensu jechać 10h nad polskie morze jak w drugą stronę po 12h mam dowolne miejsce nad Adriatykiem.

A jak weźmiemy pod uwagę miejsce którym mieszkam czyli okolice Zurichu to już w ogóle wydaje mi się abstrakcją wybór Bałtyku nad którym się modlisz żeby akurat dzisiaj była ładna pogoda, tym bardziej na jesień.
  • Odpowiedz
@bugg: pierwszy komentarz odnosił się do miejsca z którego pochodzę czyli lubelska wieś.
10h jazdy autem lub 2.5h lotu z Rzeszowa (+ dojazdy, odprawy, ogarnięcie auta).

Emigracyjna wersja to już inny level wypadów wakacyjnych.
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos: ostatnie wakacje z rodzicami przed klasą maturalną.
3 tygodnie, środek lata. Sianożęty. Był ten zasr*ny upwelling i woda miała przez 15 dni 10 stopni ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dziękuję Pan Bałtyk xD

Całe szczęście, że w ośrodku był jeden z zawodników MKKS Rybnik, a wtedy cięło się w Streetbaskety dnie i noce jako nastolatek, to nudy nie było. Trenowaliśmy sobie razem na lokalnym betonie.

W
  • Odpowiedz
@MMaros: dokładnie, tylko o to mi chodziło.

Nie to że polska jets duża i nie z każdego miejsca opłaca się jechać nad Bałtyk, o to to nie. A jak zanotowałeś z tego tylko Szwajcarię bez dostępu do morza to nie wiem co o tym myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Zorganizowany_chaos: Polskie morze jest spoko. Fajne klimatyczne miejscowości, bardzo ładny piasek, czysta woda (tylko k------o zimna). Ceny trochę wyższe niż w większych miastach ale jak się odejdzie 100m od centrum to można zjeść duży obiad za 30-40 zł na osobę.
  • Odpowiedz
@Zorganizowany_chaos: Mamy piękne plaże. Byłam na niejednej plaży poza Polską. jasny, drobny piasek. Plaże długie i szerokie... Pogoda jest jaka jest. Jednak nawet moja ulubiona Grecja latem jest nie do zniesienia przez upały.
  • Odpowiedz
  • 1
poza sezonem to każde miejsce nad Polskim morzem jest ładne. A jeżeli chodzi o sezon letni to wystarczy znać bezludne miejsca i nagle znowu jest pięknie. Ludzie niewiedzący gdzie jechać jadą w te najbardziej popularne miejsca, a później narzekają, że tłok i hałas
  • Odpowiedz