Wpis z mikrobloga

wrzucam update publicznego portfela #przegranko100k stan na dzień 28.09.2024, wynik od maja mniej więcej mieli w miejscu, gotówka na wyczerpaniu, więc w najbliższym czasie za wiele nie będzie się tu dzialo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

początkowo: 100k
aktualny stan: niecałe 280k
ostatnie podsumowanie: było około 263k

#gielda

(w spoilerze disclaimer)

affairz - wrzucam update publicznego portfela #przegranko100k stan na dzień 28.09.202...

źródło: 28-09-2024

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@affairz czemu tych spółek masz tak dużo? Taki był plan od początku? Nie myślałeś nad tym, żeby ciąć straty i dokładać do tych które dobrze sobie radzą?
  • Odpowiedz
  • 1
Wychodzi mi 33% średnioroczna stopa zwrotu. Tutaj nie było żadnych dopłat tylko operowanie kwotą 100k od samego początku?


@bar125: tak, operowanie kwotą 100k, na krótką chwilę chyba przekroczyłem ten pułap symbolicznie o kilka tysięcy, wszystko jest w historii tagu

założenie jest takie że nic nie dopłacam, obracam zyskiem, w tym również otrzymanymi dywidendami
  • Odpowiedz
@affairz: Dlaczego koszt zakupu to ~224k, a zysk 180%, skoro startowałeś z 100k? Czegoś nie czaję. Tak w ogóle za dużo spółek, jestem pewien, że nie jesteś w stanie tego śledzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@affairz czemu tych spółek masz tak dużo? Taki był plan od początku? Nie myślałeś nad tym, żeby ciąć straty i dokładać do tych które dobrze sobie radzą?


@maniek74: wszystkie haki to albo:
- głupie pomysły
- złe
  • Odpowiedz
  • 0
ciezko dobrze śledzić aż tyle pozycji i łatwo zawisnać


@widmo82: śledzę tylko spółki gdzie w pozycji jest co najmniej 5-10k. pozostałe jedynie patrzę na cenę w arkuszu
  • Odpowiedz
  • 1
@affairz: Dlaczego koszt zakupu to ~224k, a zysk 180%, skoro startowałeś z 100k? Czegoś nie czaję. Tak w ogóle za dużo spółek, jestem pewien, że nie jesteś w stanie tego śledzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Markowowski: jest 145k zysku w zamkniętych pozycjach, w załączniku lista
affairz - > @affairz: Dlaczego koszt zakupu to ~224k, a zysk 180%, skoro startowałeś ...

źródło: zamkniete

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@affairz: nawet PKP jest zakupione za 1k :) jak wpadłeś na to żeby to kupić?


@heniek_8: akurat PKP żałuję że tak mało wziąłem, miałem wystawione zlecenia oczekujące na dużo więcej, liczyłem że kurs jeszcze trochę zejdzie, ale nie weszło :/
  • Odpowiedz
prawda, ale na zamkniętych i dywidendach wynik to ponad +145k


@affairz: To jest piękne i miłe Panu. Lecz największa pozycja wg zakupu to właśnie xtb, większa o jakies 80% od następnej w kolejce. Co prawda cdr też ma łącznie poziom bliski, choc rozbity na dwa kawałki. Bardzo dobrze, że akurat trafiło na zarobione xtb, a nie na jakiegoś muła.
  • Odpowiedz
  • 0
@DJ007: największy utarg na tym portfelu zrobiła spółka której już nie ma w tabelce, bo została zdjęta z giełdy - sferanet. xtb jest chyba drugą z największym plusem, szczególnie że kupowane po 17 zł a z samej dywidendy wróciło tyle, że realnie jakby akcja po 9 zł była
  • Odpowiedz