Wpis z mikrobloga

@DJMrozu: no z tymi monitorami w 1080p to poszalałeś xD Kup że sobie 1440p jak człowiek żeby wykorzystać tego RTXa np. Dell G2724D
  • Odpowiedz
@DJMrozu: W mojej opinii jest git. Ewentualnie możesz se spojrzeć na jakieś porównania z serią 30, bo może nie warto dopłacac za minimalny wzrost wydajności, ale tu się nie orientuję jak to wypada względem siebie
  • Odpowiedz
@DJMrozu: ten monitor con on sugeruje to VA, daruj sobie jak nie lubisz smużących monitorów.
z resztą jak już wydawać 1500 na VA to kupujesz AOC Q27G3XMN, przynajmniej dostaniesz HDR funkcjonalne. chociaż ja bym sugerował IPSa jednak

dyski 2TB aktualnie się najbardziej opłacają, niektóre gry to już ponad 200GB zajmują + cenowo nie sa dwa razy droższe a pojemność x2.

nie wiem po co dokupujesz te wentylatory, ta obudowa i tak ma dużo. z reszta w tej cenie masz obudowę bq 500dx która już ma wentylatory bq jak je chcesz koniecznie. nie wiem w ogóle gdzie planuejsz wstawić 140
  • Odpowiedz
tylko tak jak pisałem staram sie zmiescic w tym budżecie, tam dałem dwa dyski 1 TB, lepszy jest jeden?

mniej kominowania jak dane rozłożyć z jednym, tez jeden najpenwiej wyjdzie taniej.dwa maja sens tylko jak masz jeden na zapasowe dane w razie awarii, ale i tak nie pownieneś ich stracic przy awarii systemu.
@DJMrozu:
  • Odpowiedz
@DJMrozu: Jak chcesz chłodzic to powietrzem to zmień obudowę na taką w której się nie będzie dusić
Jak PC ma być do giercowanie to bierz procesor X3D
  • Odpowiedz
ja tam mam ograniczenia wymiarowe też kochani, wiec jeden moze byc max 27 i drugi 24 cale


@DJMrozu: te które wybrałeś mają w sumie 110 cm szerokości. Ta Iiyama ma 81 cm. Dwa HD to 6 mln pikseli, a 3440x1440 to 4,95 mln. Nie masz ramki na środku, a możesz tego używać jak dwóch monitorów, nawet z różnych źródeł obrazu bo masz PIP.
RobinSchudl - >ja tam mam ograniczenia wymiarowe też kochani, wiec jeden moze byc max...

źródło: 3440x1440

Pobierz
  • Odpowiedz
@DJMrozu: monitor FHD to się kupowało w 2010r. mamy 2024r. nie oszczędzaj na monitorze. Patrzysz na to wiele godzin, ma jak najmniej niszczyć oczy i oferować dobrą jakość obrazu.
W tanim monitorach masz c-----e matryce gdzie obraz jest słaby, oraz podświetlenie pracuje na prądzie AC, więc szybko mruga co tez wpływa na samopoczucie. Lepsze monitory mają zasilenie ledów na DC gdzie nic ci nie mruga tylko świecą się światłem stałym.
  • Odpowiedz
@RobinSchudl: widziałem. nadal smuży, zwłaszcza na ciemniejszym. nie przepadam za jego testami, nie pokazuje overshootu w tabelce z czasami reakcji a bez tego czasy reakcji są bezwartościowe. pomijając już patrzenie na testy z reklamy, bo gość robiący testy sprzętu dla moreli nie ejst testerem/recenzentem tylko marketingowcem.
https://youtu.be/uOZQ04m0zgY?t=589
wolałbym bardziej niezależny test

czerń też w nim średnia jak na VA, kolory? każdy IPS ma lepsze.

jak ktoś koniecznie chce ultra wide
10129 - @RobinSchudl: widziałem. nadal smuży, zwłaszcza na ciemniejszym. nie przepada...
  • Odpowiedz