Wpis z mikrobloga

Mam mieszane uczucia jak widzę tych ludzi, którzy płaczą bo zostali tylko z jedną walizką. Wszystkie media trąbiły o nadchodzących deszczach i powodzi, przynajmniej tydzień wcześniej. Jak można było olać kompletnie sprawę i nie zrobić kompletnie nic, żeby zabezpieczyć swój dobytek? Nie wiem, wsadzić chociaż najcenniejsze rzeczy do auta i zawieźć w bezpieczne miejsce. "Bo my nie wiedzieli, że tama pęknie." (°°
#powodz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jutokintumi: większość to prości ludzie. Jak im rządzący mówili w TV do ostatniej chwili,że będzie dobrze,to oni w to uwierzyli.... Także największe sku----wo to ta dezinformacja ,mimo że bylo tydzień wcześniej wiadomo ,że nadchodzi niż genueński i lepiej założyć najgorszy scenariusz ,a nie najlepszy ....
  • Odpowiedz
@jutokintumi: byku zyjesz w kraju gdzie alert RCB byl wykorzystywany na wybory. Ludzie maja w p-----e te alerty, nie potrafia sobie wyobrazic ze jak woda jest po kostki 3 ulice dalej to godzine bedzie w domu. Zobacz ile osob odmowilo ewakuacji a potem ratujcie bo woda pod sufit.
  • Odpowiedz
@jutokintumi dla większości dobytek to pewnie chata plus ewentualnie jakieś gospodarstwo. Ciężko w niektórych miejscach zabezpieczyć. Chociaż pewnie i tacy się znaleźli co olali temat
  • Odpowiedz
@erysipelothrix: tylko rządzący nic takiego nie mowli.
No chyba że ktoś tą wypowiedź premiera " powódź nie obejmie całego kraju" zrozumiał jako "nie obejmie mnie" ale wtedy to znaczy że myślenie nie jest jego mocną stroną
  • Odpowiedz
  • 0
@iedrzei: mi już nawet nie chodzi o majątek typu gospodarstwo, tylko nóż się w kieszeni otwiera jak stara baba pokazuje, że jej album zalało i ona straciła wszystkie zdjęcia. Dodam, że stara baba mieszkała w tym samym miejscu w 97 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@erysipelothrix: nie przypominam sobie, żeby rządzący tak mówili. Zresztą jak mieszkasz na terenie zalewowym to samą pocztą pantoflową sąsiedzi powinni sobie przekazać informację, 97 r. nie był aż tak dawno, ludzie powinni pamiętać.
  • Odpowiedz