Wpis z mikrobloga

Śledzę sytuację na tagu #powodz i najbardziej uderzające są wpisy mizogoniów jadących po "p0lkach", że nie pomagają kłaśc worków podczas gdy oni też nie pomagają, a jedynie przypisują sobie pracę innych mężczyzn sobie bo podobnie jak oni mają siurka xDDDD Dla mnie to abstrakcja jak taki mózg pracuje, że nie widzi hipokryzji.

#p0lka #takaprawda #bekazniebieskichpaskow
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Syn_Tracza: Większość z nas nie pojedzie do innego województwa po to, żeby worki układać, więc trochę przesadzasz. Za to jak się dzieje coś w pobliżu naszego domu, to często idą tylko faceci. Jednak większą hipokryzją jest domagać się w tym kraju praw i przywilejów nie oferując nic w zamian, a to robi 99% kobiet w tym kraju. Jeszcze kiedyś można to było bronić rodzeniem dzieci, dzisiaj nawet tego nie robią.
  • Odpowiedz
  • 4
Większość z nas nie pojedzie do innego województwa po to, żeby worki układać


@zgubiles_sie_jelonku: Tak, tak już żaden mizogon tutaj udzielający się nie jest z z rejonu zalewowego. Poza tym sytuacja robi się coraz gorsza w innych miejscach Polski, w tym na Wiśle, więc nie musi jechać przez całą Polskę, a mimo tego pieprzą głupoty zamiast układać worki jak faceci, których zasługi sobie przypisują.
  • Odpowiedz
@djtartini1: Wojna płci może tak, ale wojna o przywileje nie. Ja będę musiał pracować 5 lat dłużej niż moje bezdzietne koleżanki z pracy, ciągali mnie po komisjach wojskowych, jakby co wyślą na front, system prawny jest wrogo wobec mnie nastawiony, bo jestem facetem, więc potencjalnym gwałcicielem, złym ojcem itd itd. To jest wydumane?
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku: Przecież kobiety również działają (stosownie do swoich sił i możliwości). W 1997 roku było podobnie. W ośrodkach dla niepełnosprawnych czy hospicjach też jest sporo babeczek. Za to wy (psychoprawaki) tylko plujecie jadem i prowokujecie wojny polsko-polskie. Jak dla mnie jesteście najbardziej bezwartościowym elementem społeczeństwa nie licząc sebixów. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@falden:
najbardziej bezwratościowym elementem społeczeństwa są bezdzietne kobiety na niepotrzebnych stanowiskach.

Pani Jola, bezdzietna pielęgniarka - OK
Pani Kasia, bedzietna excelówa - NIEOK
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: czytałam komentarz jakiegoś gościa który trochę zarządzał pracami przy tworzeniu wału przeciwpowodziowego, ponieważ nikt nie dostał tam oddelegowany z góry i był chaos. Opowiadał że pomagają wszyscy, nawet kobiety nosiły worki, ale że ogólnie był chaos to zrobili to tak, że kobiety napełniają i wiążą, mężczyźni przekazują dalej, jak na lini produkcyjnej. Także pomagają wszyscy jak mogą.
cokolwiek i jakkolwiek by kobieta nie zrobiła mizogin i tak skrytykuje. Szkoda
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: pozdrawiam prosto z centrum zalanej Jeleniej Góry, gdzie kobiety w ogromnej ilości pomagają zarówno z workami, posiłkami dla ewakuowanych (ja się zaliczam do tej grupy), transportem, przeplywem informacji i wieloma innymi. Ta narracja o tym, że to sami faceci jest oczywistą nieprawdą pisaną przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym co się tu dzieje.
  • Odpowiedz
  • 4
Mam ponad 5h jechać autem żeby worki nosić gdy p0lce nawet przed swój blok nie chce się wyjść żeby przez godzinę pomóc?


@Instynkt: Nie musisz, ale nie rpzyspisuj sobie pracy facetów, którzy tam te worki noszą bo masz tyle z nimi wspólnego co Julki z Instagrama po ktorych gedziecie.
  • Odpowiedz