Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Próbuje rozkminic ta dostępność mieszkań i ja bym to na moj chłopski rozum widział tak

Od dzisiejszego dnia dostępność mieszkań zwiększy:
- spadek cen
- spadek stóp
- wzrost pensji
- wyj3banie spekuly z rynku
- zwiększenie podaży
- kredyt 0

Jedne z tych rozwiązań są lepsze niż inne ale teraz nie i tym. Teraz o tym że bk0 nie zwiększy dostępności co dużo użytkowników często pisze.

A więc w chwili t czyli momentu ogłoszenia programu do chwili t+x a więc do momentu w którym ceny będą takie że dla kredytobiorców będzie to jeden chvj czy jest program czy nie wszyscy którzy wezmą będą na plus realnie

Wszyscy którzy nie wezmą będą od chwili t na minus

Ale nie kumam jednego. Skoro dzisiaj ludzi nie stać na kredyt to skąd pomysł że w chwili t+x kiedy realnie będzie dla nich to jeden chvj będą brali kredyty nawet z dopłatami?

Bo moim zdaniem nie ma potencjału żeby moment t+x nadszedł jako ekwiwalent dzisiejszych cen skoro dzisiaj nie ma popytu. A więc i potencjał na wzrost cen nie jest zbyt duży.

A więc w tych warunkach od proporcji ludzi nielapiacych się do łapiących się i bilansu strat tych pierwszych na rzecz zysków tych drugich można szacować czy dla ogółu dostępność się zwiększy czy nie, ale jeżeli nie ma potencjału żeby program wyrównał dzisiejsze ceny (bo nie ma) to dla ogółu zwiększy dostępności i będzie na plus. Inna sprawa to czy redystrybucja jest sprawiedliwa. A jeszcze inna, że lepiej zamiast odpalać program czy budować społeczniaki to wyj3bac z rynku spekule

Coś poj3balem albo widzicie jakieś błędy w logice?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Coś poj3balem albo widzicie jakieś błędy w logice?


@pysznewpierdalator: błąd jest taki, że nie wiesz jaki jest prawdziwy popyt. BK2% wywaliło ceny przez co Q1, Q2 i teraz Q3 to jest wielka niewiadoma ile z tego popytu to było FOMO a było ogrom. Ile to sprzedaż starego mieszkania komuś na BK2% i kupienie nowego w Q1, Q2, Q3. Dlatego jakby dzisiaj powiedzieli ostatecznie, że nie ma kredytu 0% to dopiero
  • Odpowiedz
@acpiorundc: dlatego piszę że względem dnia dzisiejszego jakie są możliwości. Ja nie chcę rozmawiac w tym wpisie czy lepsze jest bk0 czy czekać na spadki które nadejda bez bk0 czy na spadki stóp czy cokolwiek. Bo obstawiam że popytu nie ma i by nie było bez bk0

Tylko jak jedna z opcji, bk0 by wpłynęła na dostępność wobec tego co jest teraz, wcale nie twierdzę że to najlepsza opcja.
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator: z tych wszystkich opcji to wychodzi na to, że najlepsza opcja to budowa mieszkań przez samorząd, który sprzedaje mieszkania z minimalną marżą z opcją dojścia do własności. Gdzie kredyt/rata/ jest jakoś stała przez przynajmniej 10 lat. To by mogłoby być sprzedawane dla ludzi co mają niskie zarobki.
  • Odpowiedz
że mam niezdiagnozowane spektrum autyzmu przez co ciągle mogę robić to samo jak jakiś zj3b ale właśnie zmieniam robotę więc niedługo pewnie przestanę pisać ¯\(ツ)/¯


@pysznewpierdalator: zaraz zaraz z taką umiejętnością to w tej automatyce i robotyce musisz się skupić nad poprawią umiejętności i będziesz miał spoko robotę. Nie będziesz zarabiał mało.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: za mało dynamiczności plus zj3bany rynek pracy nastawiony na wyzysk to uniemożliwia

W poprzedniej pracy bardziej się opłacało wszystko zautomatyzować i cały dzień czytać wykop i o inwestowaniu pieniędzy niż pochwalić się że coś udało się usprawnić. Bo jedyne na co mogę liczyć to uścisk dłoni i zwiększenie obowiązków, a nie żadna gratyfikacja finansowa XD

Jedyna opcja jaka to zagwarantuje to iść w taką niszę gdzie nie ma ludzi którzy to będą robić, a jest zapotrzebowanie i wtedy stawiać warunki. Ale to nie wynika z tego czy jesteś dobry czy nie (albo raczej czy jesteś na tyle
zj3bany żeby nic innego nie robić tylko jedną rzecz) tylko z tego że jesteś w uprzywilejowanej
  • Odpowiedz
Zresztą już to widać. W 2015 żaden junior za lekko ponad minimalną by nie pracował,


@pysznewpierdalator: wtedy ludzie pracowali za minimalną w IT nawet niżej niż minimalną bo na dzieło. Dlatego ogrom ludzi wyjeżdżało z Wrocławia, Krakowa czy to do Warszawy czy za granicę bo serio bardzo słabo płacili. To co tu widzisz na wykopie to "iluzja" tego wszystkiego. Teraz rynek wrócił do tego jak było normalnie w 2019 roku
  • Odpowiedz