Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Duszę się w zespole. Poziom programistyczny przeciętny, a sami ludzie bez większych ambicji. Nie mam partnera na swoim poziomie czy to wiedzy czy dynamiki czy otwartości umysłu. Czuję się jak zawodnik z Ekstraklasy, który musi grać w drugiej lidze.

Najgorsze jest to że na rekrutacji wyłapanie tego jest bliskie niemożliwemu. Minął rok od zmiany pracy i chyba będę musiał zrobić to ponownie.

#programista15k #pracait #it


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Nasłuchałeś się tych konferencyjnych bredni, że trzeba być najgorszym muzykiem w zespole. Codzienne rozwijać się o 1 promil, rano robić kata na rozgrzewkę, wszystko zaczynać od TDD, uczyć Kafki, Kubernetesa, Prometeusza i Hefajstosa. Jak widzisz, nie wszyscy podzielają ten pogląd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dosyć łatwo to wyłapać, tylko te firmy, w których chcą ekspertów niekoniecznie muszą chcieć ciebie. Możesz poszukać innej firmy, jeśli ta w której jesteś ma zły poziom, to źle też to wpłynie na twoje CV
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: o chłopie ile ja bym dał za taki zespół.
Niestety póki co trafiam na samych takich ambitniakow i krzywo na mnie patrzą jak mówię że mam wywalone co tam w tych nowinkach IT słychać.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
uprzejmy-znawca-8: Nie słuchaj innych i jak masz pasję do IT to się baw ile chcesz, szukaj dobrego robo albo jak ogarniasz o poziom wyżej to rób własne rzeczy w wolnym czasie. To jest najlepsze życie jak kochasz to co robisz.

Ja sam przeszedłem z programowania do SRE i teraz do cyberbezpieczeństwa i to był wielki fun. 30 lat, obecnie CIO i CISO w fintechu.

Nauczenie się Kubernetesa to nie było nic wielkiego, nie wiem czemu poprzedni komentujący wyliczyli to jako jakiś nadmiarowy skill, lol.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @BlackpillMonster @KrolJulian @JaTuTylkoPatrze123 @uzytkownik_wykop_pl @enten typowe komentarze lamusów co chcą robić się jak najmniej, bez ambicji, a po pracy pewnie granie w LoLa czy inną g---o gierkę albo piwko z kolegami. Takich jak wy to powinno się oznaczać, żeby każdy wiedział z kim ma do czynienia.

@AverageWolnyRynekEnjoyer powodzenia w zmienianiu kultury pracy w zespole ludzi, którzy mentalnie nigdy są kika poziomów niżej. Jeżeli ktoś po 30stce nie chce sobie stawiać wyzwań i poznawać nowych rzeczy to już go nie zmienisz.

@uprzejmy-znawca-8 Dzięki za motywujący komentarz. Na pewno nie zejdę z obranej drogi (podobnej do twojej), ale na pewno nie jest to droga usłana różami, bo tacy ludzie//zespoły ciągną człowieka w dół, więc żeby poruszać się w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mocno zapiekło, czyli jest coś na rzeczy ;)
Ze sposobu wypowiedzi megalomania aż się wylewa. Przylezie taki, nasra 5 wzorców projektowych w prostym tasku i się uważa za wielkiego programyste. Już rozplanowałeś sobie codility na calutki weekend?

Zejdź na ziemię. Mówią, że na szczycie jest się samotnym ;)
  • Odpowiedz