Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jaki macie problem. Zarabiając powiedzmy te 15000 miesięcznie na własnej działalności jestem w stanie w 2 lata odłożyć na mieszkanie w mieście powiatowym nie biorąc kredytu. Na mieszkanie w mieście wojewódzkim musiałbym posiłkować się kredytem, ale da się go spłacić w kilka lat. Po prostu większość za mało zarabia, więc rozwiązania są 2:
1. Zacznijcie k---a więcej zarabiać. Na etacie podnosząc swoje kwalifikacje i umiejętności. Na własnej działalności docierając do większej liczby klientów i/lub świadcząc szerszy zakres usług
2. Kupcie tańsze mieszkanie w zakresie waszych możliwości, a nie w centrum Warszawy po 20k za metr. Nie musi być to duże wojewódzkie miasto. W powiatowych jest masa ciekawych ofert za ułamek ceny.

Ja też chciałbym mieć duży dom z lambo w garażu no ale mierzę siły na zamiary dlatego żyje w powiatowym na 50m2 i jest mi z tym dobrze. Nawet sąsiadów mam fajnych.

Wiem że zostanę zjedzony, ale wykopki są jak psy za ogrodzeniem. Głośno szczekają i c---a mogą zrobić. Będziecie gnić do 40 u starych na chacie albo na wynajmowanym oddając 70% wypłaty landlordowi.

#nieruchomosci #bekazpodludzi #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cranberry250: 15k miesięcznie jest poza sferą marzeń większości społeczeństwa. Chyba dawno ofert pracy nie przeglądałeś - takie zarobki to tylko w IT i kierownictwie, a i to nie zawsze. Taka mediana to połowa tej kwoty a większośc i tak zarabia minimalną albo niewiele ponad.
  • Odpowiedz
@cranberry250: piękna ekonomiczna bzdura ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak prowadzicie biznes i chcecie zainwestować to też zacznijcie zarabiać więcej, a nie jakieś kredyty inwestycyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak samo jest z mieszkaniem - przy normalnych cenach mieszkań i umiarkowanym poziomie stóp procentowych wzięcie kredytu opłaca się bardziej niż ryzyko wzrostu cen i opłata najmu
  • Odpowiedz
@francoisinho kredyty inwestycyjne generują większe pieniądze. Kredyt hipoteczny to kredyt konsumpcyjny, który nie generuje żadnej wartości dodanej. Jedynie wartość nieruchomości może ale nie musi wzrosnąć
  • Odpowiedz
@cranberry250: Ja pracuję w UK, wektor ten sam tylko kwoty inne :) W Polsce na szczęście jakbym kiedyś wrócił to mamy dwie nieruchomości w których mogę zamieszkać - wystarczy niewielki remont, ale to ogarnę z oszczędności na szczęście, tylko nie wracam bo właśnie znaleźć jakąś pracę za więcej niż 5-6k nawet z moimi kwalifikacjami i doświadczeniem to ciężko w powiatowej Polsce. Większość ofert +10k to albo IT, albo senior korpo
  • Odpowiedz
@cranberry250:

kredyty inwestycyjne generują większe pieniądze. Kredyt hipoteczny to kredyt konsumpcyjny, który nie generuje żadnej wartości dodanej. Jedynie wartość nieruchomości może ale nie musi wzrosnąć

Rozsądny kredyt hipoteczny generuje ogromne oszczędności dla gospodarstwa domowego, to naprawdę nie jest trudne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam firmę handlową

Czyli w zasadzie jaką wartość dodaną tworzysz? Kupujesz od jednych i sprzedajesz innym? Czyli żadną ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz