Wpis z mikrobloga

#gielda Chciałbym zwrócić uwagę na spółkę Peninsula Energy (nie dostępne w XTB). Jest to górnik uranu który planuje rozpoczęcie wydobycia na koniec tego roku. Cena akcji bardzo mocno spadła w wyniku:
- wymówienia umowy na przetwórstwo uranu przez spółkę UEC która kupiła Uranium One. Uranium One posiadało przetwórnię do ekstrakcji uranu z rozpuszczalnika
-decyzji o budowie własnej przetwórni i rozrzedzeniu akcji w celu pozyskania 100+ milionów dolarów na rozbudowę
-ogólnej sytuacji na rynku, gdzie typowa spółka uranowa spadła o 50% (np. Paladin).

W tym momencie są już raczej w pełni sfinansowani. Budują i wiercą jak najszybciej się da. Mają podpisane kontrakty z odbiorcami.

Przy 160 milionach wartości rynkowej, posiadają 90 milionów dolarów w gotówce na uruchomienie wydobycia. Ich złoża to około 50 milionów funtów uranu. Cena wydobycia funta to 50$, obecna cena rynkowa to 80$. Kontrakty na 6 milionów funtów mają podpisane na średnio 75$. Popyt na uran rośnie a wydobycie maleje (Kazatomprom ogranicza wydobycie). Przewidywana cena uranu to 120$ na 2025 rok.

Price to Enterprise Value wynosi 0,8. Uśredniając wydobycie w perspektywie 10 lat na 1,2 miliona funtów rocznie (kopalnia celuje w 2 miliony i ma zgodę na 3 miliony), zysk może wynieść 1,2m * (80-50) = 36 milionów dolarów - 15% podatku = 30 milionów zysku minimum rocznie.

P/E Nvidii to 50, Cameco to 70. Czyli Nvidia potrzebuje 50 lat zarabiać żeby odrobić swoją wartość rynkową.

--------------

Licząc P/E Peninsuli na 10 czyli typowo, 10 lat do przodu mamy 1,2m$ * 80$ * 10 lat = 960m$.
Obecny market cap to 160 milionów dolarów US.

960/160 = 600% wzrostu.

Dla obecnej ceny 0,078 $ australijskiego to 0,078 * 6 = 0.468 $AUD.

Czemu spółka jest taka tania? Bo praktycznie nie istnieje w mediach, na Twitterze, na Youtube. Ryzyko z nią związane to głównie to, że chemia której chcą używać do wydobycia In Situ Recovery, nie będzie działać tak jak powinna. CEO Wayne ma 30 letnie doświadczenie w wydobyciu podobną metodą. Osobiście zmienił chemię w 2015 roku żeby zwiększyć potencjał wydobycia, który wcześniej był zbyt niski.

Tu link do rocznej prezentacji.
https://wcsecure.weblink.com.au/pdf/PEN/02851082.pdf

Rynek uranu wykonał typowy pullback o 30% do linii trendu. Gdyby nie ogólne ryzyko związane z rozdmuchanymi rynkami, to byłby to super moment wejścia. Chciałbym podkreślić, że większość spółek z sektora uranowego jest przewartościowana i nie będzie zarabiać.
tom-ek12333 - #gielda Chciałbym zwrócić uwagę na spółkę Peninsula Energy (nie dostępn...

źródło: obraz

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tom-ek12333: pamiętam że jakiś szur z 2/3 lata temu na youtubie i twiterze na tą spółkę naganiał xD
Przewidywał też jakiś krach i szalone wzrosty na srebrze xD Pamiętam że na twiterze analizował jakieś dane z Comexu że już zaraz cena złota albo srebra w--------i bo im brakuje
  • Odpowiedz
  • 0
@Hmrogrz: Mocno się nie załadowałem ale jako któraś spółka do portfela, Peninsula poleciała po 0,230 $AUD.
Teraz po tych spadkach dokupiłem dużo.

@card_man był taki np. Derek the Pumper i on ją wymieniał jako super opcję. Ten Derek się uaktywniał jak rosło i było ok. Wtedy byłem naiwny i głupi. Teraz jestem już mniej :p

A z Comexem i papierowym złotem to temat jest znany i to jest prawda,
  • Odpowiedz
  • 0
@cebulowyInwestor: Nie kupiłem. Jednak wiem, że powinienem trzymać się ETFu żeby było bezpieczniej.

Ciekawa sprawa- akurat kiedy ETF był po korekcie i na wsparciu, zaczęły się pojawiać ciekawe informacje. Czyli jak zwykle- najpierw widać coś na wykresie a potem pojawia się info.

Jest jeszcze coś raczej niezaleznego- Putin powiedział, że myśli o zakazie eksportu wzbogaconego uranu na Zachód. Rosja odpowiada za 40% wzbogacania na świecie.
  • Odpowiedz