Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie kiedyś korekcyjne okulary na firmę za 450 zł do pracy przy kompie - Urząd Skarbowy przyczepił się, że to wydatek prywatny więc musiałem osobiście się tłumaczyć i pisać czynny żal.

Zapomniałem kiedyś opłacić VATu na czas - dostałem mandat 500 zł (plus oczywiście czynny żal).

Znajomi po pijaku wymyślili głupią zabawę polegającą na przekładaniu kołpaków między autami na osiedlu - policja ich zatrzymała i dostali po 2 lata w zawieszeniu (!) za próbę kradzieży.

W tym samym czasie Czarnecki wyciągnął z budżetu prawie milion na lipne kilometrówki, Majtczak zabił rodzinę i pojechał na wakacje a typ od Red is Bad przytulił pół miliarda złotych. Sami sobie odpowiedzcie przy poniosą jakiekolwiek konsekwencję.

Jest to po prostu przykre jak duża niesprawiedliwość jest na świecie.

#gownowpis #zalesie #polska #majtczak
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znajomi po pijaku wymyślili głupią zabawę polegającą na przekładaniu kołpaków między autami na osiedlu - policja ich zatrzymała i dostali po 2 lata w zawieszeniu (!) za próbę kradzieży


@ATAT-2: Gdyby mieli bogatych rodziców to papuga by im załatwił niską szkodliwość czynu - a tak młodzi pewnie zostali na komendzie postraszeni przez policjantów konsekwencjami jakby co najmniej kogoś zabili i podpisali przyznanie się do czynu - a komenda podbiła sobie
  • Odpowiedz
@miku555 u mnie w pracy normalnie za okulary zwrot robią, trzeba tylko dołączyć do wniosku fakturę i zaświadczenie z med pracy że potrzebujesz okularów. Nie widzę powodu dla którego nie miałby wrzucać tego w koszty jeśli op ma stwierdzone że potrzebuje
  • Odpowiedz
Nad konstytucja jest jeszcze uchwała, wytyczne, wpisy na Twitterze i prawo tak jak rozumie je Tusk.


@DrCieplak
Skoro pis tak działał to ci będą robic podobnie. Ścieżka została przetarta niestety.

Niech chociaż złodzieji rozliczą.
  • Odpowiedz
Porównując z tym co sie działo przez ostatnie 8 lat to tak - tamci praktycznie nie kradli. Jak bedzie teraz zobaczymy.


@Sarza01: nie za bardzo rozumiem, kto nie kradł?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: nie ma żadnej niesprawiedliwości, działa po prostu prawo natury że silny żre słabego. Pani ze skarbówki musi wyrobić statystyki i jak lew na sawannie goni za najsłabszą antylopą.
  • Odpowiedz
@FejsFak

No daj ten przyklad malwersacji na jakies 100 mln za poprzedniego rzadu po. Bo za pis takich akcji to bylo kilkanaście. Juz nie mówię o tych akcjach na mld jak red is bad czy Ostrołęka.
Nie bylo czegos takiego wcześniej w historii tego kraju żeby partia rzadzaca tak kradla na kazdym możliwym kroku.

No chyba że dasz przykłady. Tylko nie wyskakuj z hajsem z ofe, nie rób sobie jaj.
  • Odpowiedz
@DrCieplak

Za covid gospodarka zostala zamknieta uchwała premiera. Nie wprowadzono stanu wyjatkowego.

Cala sytuacja z krs i tk. Próby wplywania na sędziów i prokuratorów.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: przecież czynny żal pisze się jak chcesz donieść na siebie w zamian za brak kary. Jak US daje ci mandat, to nie pisze się go. Gowno masz, nie firmę, trollu polityczny
  • Odpowiedz