Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie kiedyś korekcyjne okulary na firmę za 450 zł do pracy przy kompie - Urząd Skarbowy przyczepił się, że to wydatek prywatny więc musiałem osobiście się tłumaczyć i pisać czynny żal.

Zapomniałem kiedyś opłacić VATu na czas - dostałem mandat 500 zł (plus oczywiście czynny żal).

Znajomi po pijaku wymyślili głupią zabawę polegającą na przekładaniu kołpaków między autami na osiedlu - policja ich zatrzymała i dostali po 2 lata w zawieszeniu (!) za próbę kradzieży.

W tym samym czasie Czarnecki wyciągnął z budżetu prawie milion na lipne kilometrówki, Majtczak zabił rodzinę i pojechał na wakacje a typ od Red is Bad przytulił pół miliarda złotych. Sami sobie odpowiedzcie przy poniosą jakiekolwiek konsekwencję.

Jest to po prostu przykre jak duża niesprawiedliwość jest na świecie.

#gownowpis #zalesie #polska #majtczak
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1013
@wielbiciel_storm_iron: Ależ nie, jak najbardziej na karę zasłużyli.
Ale jeśli oni dostali wyrok za przekładanie kołpaków między autami to miłoby było gdyby inni za zabójstwa czy milionowe przekręty też jakiś wyrok dostali.
  • Odpowiedz
  • 43
@miku555: Przy komputerze? Tak, praktycznie tylko w pracy.
Ale nie o to do końca chodzi ale o to, że u szaraka przyczepią się do 'defraudacji' 36 zł złotych z Vatu a u uprzywilejowanego nie zauważą przekrętu na miliony.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: No jak widzisz sam kombinujesz, a masz pretensje do innych.
Ci na górze kombinują na większą skalę, bo po prostu mają większe możliwości.
Politycy jak widać są odbiciem społeczeństwa.
  • Odpowiedz
  • 30
No jak widzisz sam kombinujesz, a masz pretensje do innych.


@miku555: Przecież Ci napisałem, że używam okularów tylko w robocie to jak kombinuje?
I ponownie - omijasz meritum sprawy
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ten case z okularami to jest znany od wielu lat, że US taki zakup w JDG uwala, chociaż jednocześnie na UOP nawet pracodawca ma obowiązek Ci dopłacić do okularów jeżeli pracujesz przy kompie.
  • Odpowiedz