Wpis z mikrobloga

Jak bardzo koła wpływają na stabilność podczas podmuchów wiatru? Jakie są wasze doświadczenia? Pomijam wpływ ramy.
Obecnie jeżdżę na karbonowych kołach Mitche 38mm (sprzedawane pod marką Wiliera) i przy większej prędkości przy podmuchach strasznie mną szarpie. Mimo, że stożek niski, a moja waga nie należy do bardzo niskich, to efekt jest dość upierdliwie przeszkadzający.

#szosa #rower
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Parseval: ja miałem 60mm teraz mam 50mm, przy mocnych podmuchach zdarza się, że trochę cię przesunie, pomaga mi pole na Garmine, które pokazuje kierunek wiatru w stosunku do tego jak się poruszam, ale są też ogromne plusy np. utrzymanie prędkości pod wiatr
  • Odpowiedz
  • 0
@klefonafide ~70kg, próbowałem różnych chwytów i pozycji. Dobre złożenie się niweluje delikatnie szarpanie, ale ciągle problem istnieje i jest mało bezpieczny przy wyższych prędkościach.
  • Odpowiedz
@Parseval będzie tobą miotać, nawet na niższym stożku. Duże ma też znaczenie twoja pozycja, im bardziej aero, im bardziej leżysz na rowerze tym mniej będziesz podatny na podmuchy.

Ja jeżdżę ze stożkiem 50 po podchalu, więc góry i jak mocno zawieje to potrafi mnie przestawić na drodze kilkadziesiąt centymetrów xd najgorzej jest na zjazdach ale ogólnie tragedi nie ma.
  • Odpowiedz