Wpis z mikrobloga

#podroze #wakacje #loty #lotnisko #samoloty

sluchajcie może tagi troche z d--y dobrałem ale pytanie jest takie:

bylismy teraz z dziewczyna na wakacjach i 2 razy na odprawie mimo że wszystko wyciągnęła na bramkach do tego pudła to przechodząc przez bramkę za każdym razem pikała - i teraz pytanie, dlaczego ten ochroniarz zamiast jej zaświecić latarką w dupe, to nagle smarowali jej ręce jakimś pudrem i sprawdzali obecność narkotyków? xD

przecież jak pika bramka to spodziewlem sie, ze wykryło że jakiś nóż przewozi czy coś.. a oni smaruja rece i do sprawdzacza narkotykowego.

to są bramki wykrywajace czy koki nie przewozisz? o co chodzi ogolnie xd
stary_grat - #podroze #wakacje #loty #lotnisko #samoloty

sluchajcie może tagi troche...

źródło: image

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stary_grat co jakiś czas bramka wydaje dźwięk do tzw. losowej próby badania na materiały wybuchowe albo n-------i (nie wiem które ale chyba to pierwsze). Twoja różowa miała to szczęście dwa razy załapać się losowo na taką kontrolę
  • Odpowiedz
@stary_grat: Sprawdza się pasażera na obecność środków wybuchowych, a nie narkotyków. Od narkotyków są psy. Bramka pika aktywowana ręcznie bo wytypowano do sprawdzenia. Typowanie odbywa się wg różnych czynników i też czysto wyrywkowo. Poza tym możesz jednak mieć jakieś elementy metalowe np w spodniach które aktywują wykrywacz metali
  • Odpowiedz
  • 0
@zdrajczyciel: @johny-kowalski @z0z0l aż sie wierzyć nie chce że akurat takie szczęście mamy żeby ją dwa razy wylosowało do takiej próby. nie zwracalem uwagi w sumie, ale wiecie na ile osób taka losowa próba następuje? czy po prostu jej facet czyli łysy ja wygląda podejrzanie? xD dziwne to
  • Odpowiedz
@stary_grat: Kontrola jest wymuszona losowaniem lub manualną decyzją pracownika na podstawie chociażby wyglądu, zachowania i innych. Nie ma co przeżywać, jakbyś polatał często to by było to normalne jak to że rano słońce wstaje
  • Odpowiedz
@stary_grat: himan czyli ta maszyna na lotniskach można ustawić tak aby losowo dawała sygnał, można go też uruchomić manualnie jak służbie celnej coś się nie spodoba.
Zawsze łatwiej uzasadnić kontrolę "bo maszyna" niż tłumaczyć się pasażerowi co było nie tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@zdrajczyciel: no tak, to był mój drugi i trzeci lot w życiu i troche się stresowalem tym że mi ktoś coś z tej miski z-----e, bo wylozylem tam w zasadzie wszystko co mialem i sobie ta miska z przodu czekala na mnie razem z innymi miskami i innymi ludzmi. stresujace to jesyt, bo jest tam bardzio duże zamieszanie, a ukraść tam coś komuś to łatwiej niż batonika w sklepie...
  • Odpowiedz
@stary_grat: Pojemnik wjezdza do maszyny dopiero jak zbliza sie kontrola twoja na bramce, osoba kontrolujaca nie pusci twoich rzeczy duzo wczesniej zanim nie skoncza kontrolowac osoby przed toba, idealnie nigdy nie ma szczegolnie jak jest duzo pasazerow na raz ale zwykle udaje sie im to wycelowac tak bys mogl sprawnie zgarnac rzecyzm poza tym kto by kradł na oczach służb xD jedymie pomyłka może sie zdarzyć.

Dam ci poradę, wcześniej
  • Odpowiedz
@stary_grat: Kiedyś jeden jutuber, którego oglądam, opowiadał, że jak tylko zafarbował sobie włosy na niebiesko to nagle pierwszy raz w życiu zaczęli go typować do wyrywkowych kontroli. A że latał służbowo po kilkadziesiąt razy rocznie to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wytatuowani i wykolczykowani na pewno też się łapią na specjalne traktowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stary_grat: poczekaj az trafisz na pozar w burdelu xD. W pewnym momencie w zeszlym roku trzepali kazdego faceta na lotach tur-pol i to po obu stronach. jak zwykle rzadko takie cos bywalo tak wtedy kazdy facet dokladne trzepanie, obslugi kilka razy wiecej niz zwykle i kazdy w-------y.
  • Odpowiedz
@DerMitteleuropaer: Nie wiem jak ty, ale ja miałem w życiu moment że robiłem 80-90 lotów rocznie czyli co 3-4 dni byłem w samolocie i cała otoczka ci powszednieje jak jazda autobusem miejskim. Rozumiem że ktoś nie lubi latania albo całej otoczki ale serio to jest zwyczajna czynność i nie ma sensu sie tym podniecać jak różne instagramerki co to podniete maja z lotu wizzair xD

@WaveCreator @Sasanka9 @
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: Ja się nie podniecam, tylko mnie to po prostu w-----a i męczy.
Ludzie są różni i różne rzeczy przeszkadzają im mniej lub więcej. Mniej będę zmęczony po 10 godzinach jazdy niż po dojeździe na lotnisko, tych wszystkich ceregielach, dojeździe z lotniska itd.. Także jak to są jakieś Niemcy albo Austria to mi nawet przez myśl samolot nie przejdzie, a jak Włochy czy Francja, to jeśli tylko czas pozwoli, też
  • Odpowiedz