Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#cinkciarz #waluty #finanse #wise #jdg #bankowosc #b2b

Hej, niedawno założyłam #dzialalnoscgospodarcza i zastanawiam się jak najbardziej zoptymalizować sposób przyjmowania przychodów. Teraz pracuję przez Upwork, zarabiam w dolarach, które za darmo przelewam na konto w Wise a następnie złotówki przelewam na konto w banku polskim. Obecnie prowizja dla wise to około 1 dolar na 100$ wysyłanych. Dotychczas to były jakieś grosze, ale teraz będę zarabiać dużo więcej i zastanawiam się czy istnieją lepsze ścieżki. Mam konto firmowe w PKO - tam póki co przelewam złotówki z Wise, ale jak tylko zostanie mi nadany VAT EU to przechodzę na b2b i zastanawiałam się, czy nie będzie lepiej założyć po prostu rachunku pomocniczego na dolary lub euro i przyjmować kasę bezpośrednio na ten rachunek? Ale tutaj właśnie mam zagwozdkę co dalej, czy wtedy wymiana przez kantor online będzie w ogóle korzystniejsza niż w przypadku Wise?
Chętnie poczytam wasze doświadczenia/spostrzeżenia w tej kwestii


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via mirko.proBOT
  • 0
optymistyczny-kreator-9: Ale po co je od razu przewalutowujesz? Inwestuj walutą, która zarabiasz, wymieniaj tylko tyle ile potrzebujesz na bieżące wydatki. Jeśli potrzebujesz prawie wszystko na bieżące wydatki to "praca" w takim trybie jest nieopłacalna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @optymistyczny-kreator-9: pewnie masz rację, jak już ureguluję pewne kwestie i zobowiązania to z pewnością nie będzie potrzeby wypłacania wszystkiego. Btw obawiałabym się trzymać większe sumy na Wise, jak już to na rachunku pomocniczym w banku. Tak czy siak teraz póki co potrzebuję wymieniać pieniądze na złotówki, dlatego szukam najbardziej optymalnego rozwiązania

  • Odpowiedz
zarabiam w dolarach, które za darmo przelewam na konto w Wise a następnie złotówki przelewam na konto w banku polskim. Obecnie prowizja dla wise to około 1 dolar na 100$ wysyłanych


@mirko_anonim: nie rozumiem jak płacisz 1$ na każde 100$ wysłane kiedy sama napisałaś że z Wise przelewasz złotówki na konto banku w polsce? Ja płacę jakieś 3,50pln za wypłacanie 35k pln z Wise na polskie konto w banku.
A
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
fachowy-narrator-38: Jak koniecznie chcesz wymieniać to Zen ma najlepsze kursy, ale w długim terminie najlepsze rozwiązanie to przeniesienie finansów do USA, amerykańskie karty kredytowe mają duży cashback który pokrywa przewalutowanie z nawiązką i mając konto w amerykańskim banku kupujesz w Polsce taniej niż tubylcy. Potrzebujesz do tego uzyskać numer ITIN od IRS, amerykański numer telefonu i adres

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
  • Odpowiedz