Wpis z mikrobloga

42 butelki za 2 złote 10 groszy w butelkomacie Lidla, szedłem przez całe osiedle obładowany siatami z pustymi pojemnikami po sokach jak menel, a końcowo wyszedłem na tym nawet gorzej niż pan Mietek ponieważ w lokalnym warzywniaku za szkło po Perle placą 20 groszy a ja dostałem 5 groszy od butelki - w Niemczech za tyle plastiku dostałbym rabat na jakieś 20% koszyka zakupowego, no ale Polaczka można dymać

#ekologia #lidl #ciekawostki #sklep
Njal - 42 butelki za 2 złote 10 groszy w butelkomacie Lidla, szedłem przez całe osied...

źródło: temp_file6374915349409107727

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Njal
Ale obecnie to tylko dobra wola Lidla a nie cena narzucona ustawą.

Jednak spostrzeżenie jest prawidłowe. Jak cena będzie za niska to oddawać butelki będą tylko żule. Tak jak na Chorwacji, gdzie kaucja za butelkę wynosi 7 centów.

W Niemczech, przy cenie 25 centów butelki oddaje bardzo dużo ludzi.
  • Odpowiedz
@Njal: Niemcy:
Butelka piwa klasyczna 8ct
Butelka piwa z klipsem, inna butelka, plastik wielokrotnego użytku, słowik jogurtu, butelka mleka 15ct
Puszka, PET lub niektóre szklane w lidlu 25ct
  • Odpowiedz
@Njal wykop bawi i uczy. nie zrozumiałeś że Lidl żadnej kaucji nie zwraca bo żadnej nie zapłaciłeś, automat jest tylko do skupowania śmieci a w Niemczech żadnego rabatu bys nie dostał tylko zwrot kaucji która wcześniej zaplaciles
  • Odpowiedz
@Njal: nie wiem jak dziś, ale w okresie 2018/2019 jak mieszkałem w Czechach to tam za butelki szklane w automatach po browarach piękne były zniżki na zakupy w czeskiej Billi. Warto było się przejść kawałek z siatami
  • Odpowiedz
@Rogi_: W Finlandii średnio co druga, kupująca w lidlu, osoba ma siatkę z pustymi butelkami. Także myślę że i u nas się przyjmie. Tylko że tam za 1.5L butelkę jest 40eurocentów
  • Odpowiedz
@Njal: od przyszłego roku będziesz dostawał 50 groszy, ale to będzie jako zwrot kaucji, bo koszt butelki (który zapłaci klient oczywiście) pewnie wzrośnie o złotówkę

ja nie chcę żeby to działało tak jak na zachodzie, bo jak nie chcesz być w plecy, to będziesz musiał z---------ć do sklepu ze śmieciami, zamiast je wyrzucić do pojemnika na plastik...
  • Odpowiedz
Niemczech za tyle plastiku dostałbym rabat na jakieś 20% koszyka zakupowego, no ale Polaczka można dymać


@Njal: trzeba było wybrać Niemca jak była okazja. Polacy dymani być po prostu lubią.
  • Odpowiedz
@Njal: W tym tygodniu byłem na konferencji branży odpadowej, bo w tym działam i większość debat było o przyszłym systemie kaucyjnym. Padły tezy, że większość osób myśli że dostanie kasę przy zwrocie nie zdając sobie sprawy, że ktoś im wcześniej tą kaucję pobierze. Nie wierzyłem.
Do czasu przeczytania tego wątku.
Ludzie, serio? XD
  • Odpowiedz
nie rozumiemy tego dlaczego jesteśmy w EU obywatelami drugiej kategorii i u nas nie działa to tak jak na zachodzie, to chyba bardzo zasadne pytanie i jakoś nie interesuje mnie to czy oni pobierają kaucję czy nie pobierają kaucji, ja, jako klient mam mieć dobrze, tylko tyle - gdyby Klaus albo Jerome dostali taki świstek z butelkomatu to tego samego dnia tego automatu by nie było przykręconego do podłogi - no ale
  • Odpowiedz
jak wejdzie program to będę musieli więcej oddawać


@Rogi_: przecież to będzie kaucja. To co się zapłaci przy kasie. To nie będzie zarobek, ale odzyskanie haraczu.
  • Odpowiedz