Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Oto moja wypłata we wrześniu II progu #podatki. Jak ja mam się dorobić w tym kraju? Nie mam możliwości przejścia na B2B. Ten system jest tak stworzony, że się NIE DA na UoP wybić.

KWOTA BRUTTO: 17 749,41zł / NETTO 9070,33zł (51%)
potrącenia:
składka emerytalna - 1706,07
składka rentowa - 262,20zł
składka chorobowa - 428,27zł
składka zdrowotna - 1357,54zł
zaliczka na podatek dochodowy - 4925,00zł

Ja wiem że 3/4 ludzi ma gorzej, ale wszelka moja nauka, starania są o kant d--y rozbić.
#oszczedzanie #nieruchomosci


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim
Składka emerytalna jest większa, bo koszt pracodawcy to chyba ponad 20k :)

Zaraz jeszcze któryś mądry polityk wyjdzie i powie że trzeba 2 tysiące z tego odłożyć na IKE i 6 tysięcy na ratę mieszkania plus czynsz
  • Odpowiedz
Nie mam możliwości przejścia na B2B


@mirko_anonim: zmienić pracę gdzie Ci zaoferują B2B. Muszę zrobić to samo, mam tu super warunki i świetnie się czuję, ale inaczej się nie da
  • Odpowiedz
KWOTA BRUTTO: 17 749,41zł / NETTO 9070,33zł (51%)

potrącenia:

składka emerytalna - 1706,07

składka rentowa - 262,20zł

składka chorobowa - 428,27zł

składka zdrowotna - 1357,54zł
wuwuzela1 - >KWOTA BRUTTO: 17 749,41zł / NETTO 9070,33zł (51%)
potrącenia:
składka em...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@francoisinho

mam nadzieję, że któryś rząd w końcu weźmie się za fikcyjne B2B, a obniży podatki na UoP, bo to żart


Zlikwidowanie B2B i podwyżka podatków na UoP. Jak już nie mają gdzie uciekać z UoP, to trzeba podwyższyć podatki i golić frajerów.
  • Odpowiedz
@francoisinho: są ważniejsze sprawy, którymi wygrywa się wybory. Imigranci, aborcja, wiek emerytalny, Unia Europejska. Podwyżka podatków nie jest to coś czym się wybory przegrywa
  • Odpowiedz
A potem przychodzi gościu od płytek i mówi Ci ze masz zapłacić 15k-18k do ręki za zrobienie łazienki, (oczywiście na lewo) - czyli dwa miesiące pracowania przez OPa w 2 progu
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: i najlepiej niech nie dostaje podwyżek. Bo po cudownej reformie morawieckiego jego klon podatkowy się zwiększy.
W sumie najlepiej żeby poszedł na najniższą, to wtedy klin podatkowy będzie jeszcze niższy, bo próg podatkowy do 30k to 9%
  • Odpowiedz