Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy, planuje zakupić auto z salonu volvo używane (s60) ma ono 62 tys przebiegu. Otrzymałem od nich historię napraw w ASO tego samochodu i chciałbym zapytać kogoś kto się zna czy jest się czego obawiać jeżeli silnik był już naprawiany przy 30 tysiącach kilometrów. Wrzucam zdjęcie z wyszczególnionymi naprawami.
#volvo #motoryzacja #s60 #mechanika #mechanikasamochodowa #warsztat #salonsamochodowy #samochody #samochodyuzywane
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MagicznyMateusz Większość aut działa bez problemu przy wymianach oleju co 30 tys km, patrz floty, które trzaskają przebiegi po 200-300tys km. Od 2012 stosuje tylko long life, opiekowałem się flotami i uważam to gadanie o częstych wymianach za januszowe p---------e. No ale nikt nikomu nie broni wymieniać świeży olej po 10 tys km.
  • Odpowiedz
@AnalLog powiedz to posiadaczom bmw po 2010 roku, po silniki trzeba w kolejce czekać. Panewki i wały lecą jakby były z plastiku.

P---------e to jest wtedy gdy ktoś broni celowego postarzania produktu, a interwał wymiany oleju co 30 tys takim właśnie jest.
  • Odpowiedz
@open_or_die: ale i też ten silnik był poprawiany, więc trzeba zwrócić uwagę z jakiego roku się bierze. Generalnie auta VEA D4 (181KM) z początków produkcji (2014-2015) są raczej betatestem aniżeli pełnoprawnym silnikiem.

Chociaż o benzyniakach w okresie 2019-2022 czytałem, że one mają coś jak pasek w oleju (?) i podobno lubi się to łuszczyć.

I właśnie to widać po historii napraw, pewnie pierwotną usterką było to, że brał olej.
  • Odpowiedz
@MagicznyMateusz: Miras wydaje mi się że to nie jest normalne że tyle tam było robione. Mam S60 z tym silnikiem, obecnie nastukane 90kkm i w aucie nie było naprawiane dosłownie nic poza wymianą jednego reflektora.
  • Odpowiedz
@siejeje: Wiesz co mam w rodzinie S60 i też nic oprócz oleju i przeglądów nie było robione. Finalnie wynająłem kogoś kto się zna na i sprawdził cały samochód i się na niego zdecydowałem z dwuletnią gwarancją. Mam nadzieję, że będzie wszystko z nim okey.
  • Odpowiedz