Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa

Jak sobie pomyślę ja #jkm #krul #korwin wydymał beton okrągłostołowy, przepychając #lustracja to do tej pory podziw bierze. Wydymanie na prawdę po mistrzowsku. Wykorzystał z zimną krwią moment nieuwagi przeciwnika.

Niektórzy powiedzą bubel prawny ale ... kilka faktów.

Wykorzystał skubany to że z wizytą przyjechali wysocy rangą oficjele z Zachodu (zdaje się Kanclerz Niemiec), beton okrągłostołowy poszedł sobie spokojnie na obiadek z oficjelami a Korwin na szybko wziął spisał dwa zdania na kolanie, poszedł w trybie nadzwyczajnym na mównicę sejmową i złożył wniosek o uzupełnienie porządku dziennego obrad. Zrobił to gdy na sali sejmowej nie było praktycznie nikogo z betonu okrągłostołowego. Gdyby złożył to w normalnym trybie, beton doskonale by wiedział, co jest na rzeczy i ta ustawa NIGDY by nie przeszła. Ale w tym momencie kiedy to zgłaszał tego betonu na sali sejmowej nie było. Mieli niezłe zdziwko jak wrócili z obiadku.

I jeszcze ten gość co wnosi o uniknięcie tej przewlekłej dyskusji, która dotyczy tego typu uchwał i proponuje, żeby przyjąć tę uchwałę w głosowaniu bez dyskusji - doskonale wiedząc, że każda sekunda się liczy bo zaraz PZPR wróci na salę obrad.

I ta babka: ja rozumiem, że autorom tego wniosku bardzo się śpieszy

Wszystko trwało kilkanaście minut :) Ustaw przeszła: głosowało 233 posłów z czego 188 było za. Tych 188 w normalnym trybie nigdy by tego nie przegłosowało.

Mistrzowska #masakralewactwa

Pełen szacun dla #januszkorwinmikke
franekfm - #4konserwy #neuropa



Jak sobie pomyślę ja #jkm #krul #korwin wydymał bet...
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RageKage: żaden gimboargument. Nie wiedziałem po prosty czy nie znasz tematu (wtedy nie ma sensu rozmawiać), czy masz inne zdanie.

Nie wiem jakim cudem wywnioskowałeś, że uchwałę lustracyjną Korwina uważam za najważniejszą rzecz w polskim parlamencie ever. Odnosiłem się (co przecież jasno i wyraźnie można wywnioskować śledząc temat wpisu i cytat, który komentowałem) tylko i wyłącznie do dekomunizacji, tu Korwin zrobił najwięcej, chociaż czasu miał niewiele, a i okoliczności nie
  • Odpowiedz
czy Ty wierzysz w idealny świat?


@franekfm: ale co to ma za znaczenie? :) ja zadałem bardzo proste pytanie - jakie są argumenty za tym, że było to największe osiągnięcie Sejmu przez 25 lat... postawił kolega wyżej taką tezę i tradycyjnie zaczyna się ping-pong. Odsyłanie do wiki, odpowiadanie pytaniami etc.

a ja pytam: jakie to skutki polityczno-społeczne stanowią o tym, że było to takie osiągnięcie? :) to nawet w kategorii
  • Odpowiedz
tylko i wyłącznie do dekomunizacji, tu Korwin zrobił najwięcej


@Pete1: w takim razie też się nie zgadzam - nie uważasz, że utworzenie przez Sejm IPN jest większym osiągnięciem dekomunizacyjnym? bo w przeciwieństwie do listy Macierewicza ma to jakieś skutki
  • Odpowiedz
skutek ustawy lustracyjnej i listy Macierewicza jest zasadniczo żaden


@RageKage: padł rząd Oleszewskiego, no ale to raczej skutek odwrotny od zamierzonego. A tak serio, to przynajmniej dowiedzieliśmy się wtedy, że komunistyczni agenci wciąż stanowią silną siłę w Polsce. Niestety nie zmieniło się to do dziś.
  • Odpowiedz
padł rząd Oleszewskiego, no ale to raczej skutek odwrotny od zamierzonego


@Pete1: i SLD wróciło do władzy, więc trudno tu za to ozłocić Korwina

A tak serio, to przynajmniej dowiedzieliśmy się wtedy, że komunistyczni agenci wciąż stanowią silną siłę w Polsce. Niestety nie zmieniło się to do
  • Odpowiedz
  • 6
@RageKage: powiedzmy, nie bierzesz pod uwagę czerwonej trucizny wlanej w umysły Polaków co zatruwa ich trzeźwość myślenia i powoduje takie przekonanie, że z Korwinizmu się "wyrasta". #fail, nie wyrasta się, tak mówią Ci co im socjalizm skaził umysł.

P.S.

dalej mamy socjalizm tylko inną wersję, demokratyczną a nie dyktatorską, a tak de facto ta sama banda świń przy korycie w kółko. Żeby coś zmienić musi do Sejmu
  • Odpowiedz
powiedzmy, nie bierzesz pod uwagę czerwonej trucizny wlanej w umysły Polaków co zatruwa ich trzeźwość myślenia i powoduje takie przekonanie, że z Korwinizmu się "wyrasta". #fail, nie wyrasta się, tak mówią Ci co im socjalizm skaził umysł.


@franekfm: ale czy ja coś tu gdzieś o wyrastaniu z Korwina?
  • Odpowiedz
@RageKage: samo IPN oczywiście cały czas robi dobrą robotę i jeżeli już miałbym wybierać, to zrobili więcej niż Korwin (zatem pośrednio zrobili więcej również ustawodawcy), ale Korwina doceniam bardziej, bo jego działanie miało charakter bezpośredni, bo uchwała była z cyklu tych niemożliwych, bo była przełomowa i otwierająca niektórym oczy. Ale, jeszcze raz powtórzę, nie wiem kto wymyślił IPN i jak obecnie ten Instytut odbiega od jego wyobrażeń, ale ma za
  • Odpowiedz
  • 3
@RageKage: a dlaczego osiągnięcie, przy czym nie sejmu a antykomuny, bo mimo ustawionego systemu udało się coś zrobić co miało się nigdy nie wydarzyć. PZPR dostał krwawy cios.

P.S.

okrągły stół był po to żeby coś zmienić, tak żeby ludziom się wydawało, że wygrali z komuną.
  • Odpowiedz
PZPR dostał krwawy cios.


@franekfm: jaki krwawy cios dostali? co im się stało? o czym Ty piszesz? przecież oni zaraz po tym odzyskali władzę w tym kraju ;) a do tej pory mają się całkiem dobrze :) przestań na to patrzeć w wymiarze emocjonalnie-symbolicznym... "wydymał ich" "przechytrzył" "zadał krwawy cios" - a popatrz na to w wymiarze praktycznym: co się z nimi stało, jakie stanowiska zagarnęli, jak się uwłaszczyli, co
  • Odpowiedz
nie można ganić kogoś za robienie pożytecznych rzeczy tylko dlatego, że mogą (ale nie muszą) one przynieść negatywne konsekwencje, inaczej świat nie szedłby do przodu. Intencje miał dobre.


@Pete1: kwestia pewnych wartości jakie się w życiu przyjmuje - ja osobiście nie jestem fanem beztroskiego fantazyjnego działania bez oglądania się na konsekwencje, zwłaszcza w strategicznych sprawach... od ludzi rządzących / zarządzających oczekuje 'zabezpieczenia tyłów' w takich sprawach, a nie samego fantazyjnego
  • Odpowiedz
@RageKage: ta ustawa była właśnie czymś strategicznym. Tu nie chodziło o jakąś pierdołę, tylko o ujawnienie i przyszłe wyeliminowanie z życia publicznego jednostek szkodliwych (co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości). Niestety okazało się, że grupa interesów, której nadepnęło się na odcisk, jest tak potężna, że nawet prezydent wywodzący się z Solidarności postanowił wbić nóż w plecy. Można nazwać Korwina i Macierewicza głupkami, że tego nie przewidzieli, ale z
  • Odpowiedz
@RageKage:

najgorsze jest to, że nawet jeśli dziadzio JKM uda się na wieczny odpoczynek,

to i tak pozostawi po sobie idiotów fapających nad "wolnym handlem" pod niemiecką okupacją albo powtarzających bełkot o monarchii
  • Odpowiedz
  • 2
@RageKage: poza tym nic by nie osiągneli, prawica miała nie mieć nic do powiedzenia, cokolwiek innego by nie zrobili skutkowałoby tym samym, założeniem było, że ktokolwiek spoza systemu ma być bezsilny a tu suprajs,

przeszła rzecz nieuzgodniona z zarządcą naszym
  • Odpowiedz
kto przez blisko 30 lat nie potrafił stworzyć 1 partii i jednego sensownego programu wyborczego, zakładającego powolną ale systematyczną liberalizację państwa?


@AlohaInternet: Nikt. Nigdy do Sejmu nie dostała się partia liberalna, która rzeczywiście miała zamiar liberalizować gospodarkę. PO z 2004 roku wskoczyło z rozpędu do Sejmu, przywłaszczając sobie, przy okazji elementy programu UPR (oraz paru działaczy), lekko go modyfikując żeby wyglądało to bardziej "umiarkowanie" (JOWy, podatki 3x15 (CIT/PIT/VAT), itd) -
  • Odpowiedz