Wpis z mikrobloga

@SmartCheetah: ostatnio słyszałem teorię mówiącą, że analitycy w usa oficjalne oczekiwania zaniżają specjalnie, żeby wychodziło, że USA jest zawsze najlepsze i biję wszelkie estymacje. Ale nieoficjalnie zawsze te oczekiwania od wyników są wyższe, tak jak to było przy nvidii ostatnio i tak jak tu teraz.
  • Odpowiedz
@SmartCheetah: powodów konkretnych nie znam. Ale moje zdanie jest takie, że obecnie na samym rynku akcji jest dość negatywne nastawienie. Przypuszczam, że jakby był lepszy sentyment na szerokim rynku to przy tych samych wynikach byłyby wzrosty na ich akcjach, a obecnie ludzie najwidoczniej wychodzą z piaskownicy i patrzą na rozwój wydarzeń
  • Odpowiedz
@KMDZ: mnie się wydaje, że oczekiwania wobec techów AI są tak nakręcone, że jak nie przebijają sufitów co kwartał, to jest rozczarowanie. Nvidia, teraz Broadcom.

Przebite wyniki z innych branż powodują pompę na 15-20% - ASTS, NIO.
  • Odpowiedz
@SmartCheetah @KMDZ panowie, nauczcie się korzystać z X, to znajdziecie w moment powód czemu leci i nie trzeba będzie tworzyć dziwnych teorii. Prognoza sprzedaży na kolejny kwartał jest trochę poniżej konsensusu.

ofc czasm tez spada bez konkretnego powodu, lub idzie zwyczajnie realizacja zyskow, nawet jak wszyskto dowiozą, ale zawsze warto sprawdzić
  • Odpowiedz