Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
jakieś małolaty zniszczyły mi samochód zaparkowany na parkingu pod blokiem, zanim znalazłem świadków zdarzenia zgłosiłem na policję. Może mieliście podobną sytuację i podpowiecie co mogę, a czego nie mogę, albo jak mogę własnym dochodzeniem wspomóc policję, ale z drugiej strony nie łamać prawa, bo sprawa przez wiek sprawców jest patologiczna. Według świadków zdarzenia zniszczenia dokonało trzech chłopaków w wieku 10-12 lat.
Jest monitoring, który idealnie obejmuje miejsce parkingowe, ale właściciel udostępnił go tylko policji (pewnie rozeznanie chwilę potrwa), jest drugi monitoring obok, ale nie wskazuję on miejsca zdarzenia, tylko chodnik którym raczej mogli przechodzić czy właściciel tego monitoringu może mi udostępnić nagranie, żebym je sobie przejrzał? Zgrać na pendrive? Policjant mówił, że jeżeli nie ma monitoringu na miejsce zdarzenia to ich on nie interesuje.
Czy jeżeli znam imiona sprawców (podpisali się na masce auta) i domyślam, się że chodzą do podstawówki 400metrów od zdarzenia, mogę coś z tym zrobić?
Odezwało się ogólnie trochę świadków, którzy twierdzą że rozpoznają chłopaków bez problemu, tylko jak ich znaleźć...:(

A może jest ktoś tutaj z Wrocławia, z okolic kamieńśkiego/Szkoły podstawowej nr 20 i coś widział, albo ma dzieci w okolicach tego wieku i móglby ich podpytać czy znają kogoś takiego z tego rejonu. W środku były dwie koszulki jedna z herbem śląska, druga z podpisem Y.Matsenki ze śląska, może chłopaki grają gdzieś w klubie? A może macie jakieś inne pomysłu/podpowiedzi co mogę sprawdzić. Myślałem, żeby odezwać się do nauczycieli z podstawówki, którzy jeszcze mnie uczyli, może pracują, ale i tak pewnie nic nie mogą powiedzieć?

Niżej zdjęcia zniszczonego auta, opis zdarzenia, który wrzucałem na facebooka
#wroclaw #motoryzacja #policja #kradziez
shandy71 - Cześć Mirki,
jakieś małolaty zniszczyły mi samochód zaparkowany na parking...

źródło: Screenshot 2024-09-05 at 11.14.42

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@shandy71 normalnie niech policja dojedzie gowniarzy jak najmocniej. Teraz odpuścisz a za 8 lat wyrośnie patola która zamiast niszczyć samochody to będzie biegać z maczetami albo dokonywać pobić bo im się kogoś spojrzenie nie podoba.
  • Odpowiedz
@shandy71: Ogarnij jakąś opinię o historycznym charakterze pojazdu bo rodzice tych matołów i policja będą twierdzić że to tylko maluch i jest wart max 1000 zł.
  • Odpowiedz
Właściciel monitoringu nie może Ci wydsc nagrania, tylko policji


@sierramikebravo: niby czemu nie może? Przecież na prośbę może mu udostępnić, ale nie musi , bo nie ma takiego obowiązku. Natomiast policji zapewnie ma obowiązek udostępnić (wg prawa)
  • Odpowiedz
@shandy71: głowa do góry, jak już technicy byli i Cię nie zlali jest kwota 5k to się za to wezmą bo to łatwe punkty akurat. Wołaj jak się rozwinie a gówniarzy dojechać, a wiesz dlaczego? Jak ich policja dojedzie to będzie ich ostatni wandalizm w życiu. A hajs nieduży na 3 rodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Policjant mówił, że jeżeli nie ma monitoringu na miejsce zdarzenia to ich on nie interesuje.


@shandy71: XD
Zajebisty bagietmajster, dobrze że profesjonaliści tam pracują.
  • Odpowiedz
. A dla Ciebie rada ode mnie - kamera do środka malucha i powerbank taki najlepiej największy z 30000 mah ukryty pod np. siedzeniem, a nie wystawiony na słońce, a najlepiej dwa bo jak jeden bierzesz do domu do ładowania to podmieniasz na drugi, ja tak robię od ponad 10 lat jak jestem poza domem bo w domu mam kamery.


@NiesciagalnaZakretka: ja się zawsze bałem że jak będzie jakaś usterka
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: mam ~10 letnie powerbanki xiaomi 16000 mAh które mają aluminiową obudowę i nawet w upały jak go wyciągam z samochodu to jest on zimny (trzymam go pod siedzeniem). Nie ładuję go w samochodzie, a to najczęściej podczas ładowania dochodzi do pożarów. Grunt to kupować sprawdzony sprzęt, a ten ma akurat ogniwa samsunga albo lg jak dobrze pamiętam i kilka zabezpieczeń. Wszystko co mam w domu akumulatorowe musi być znanych
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: jeszcze taka ciekawostka to raz złamałem kabel usb i pewnie doszło do zwarcia przewodów i jak podłączałem do tego powerbanka to odcinał on zasilanie. I właśnie takich trzeba szukać aby przy zwarciu się wyłączały, myślę, że większość tak ma ale tu trzeba czytać i nie oszczędzać.
  • Odpowiedz