Wpis z mikrobloga

Ostatnie lata to całkowite oderwanie od rzeczywistości w światowych gospodarkach. Były one pompowane do granic absurdu tanim pieniądzem, a zwieńczeniem wszystkiego był COVID i helicopter money.

Gdy chodzi o wielkie pieniądze, nie wierzę w przypadki. Elity chcą, żeby inflacja była umiarkowanie wysoka, żeby płace traciły na wartości, żeby nieruchomości były drogie, i żebyśmy byli przyspawani i uzależnieni od swojego korporacyjnego pracodawcy lub od państwa.

I teraz przychodzi najgorsze - rozliczenie tego. Dalsze drukowanie pieniędzy jest problematyczne po ostatnim wystrzale inflacji.

Kto zapłaci za ryzykowne działania korporacji, deweloperów, bankierów i inwestorów? Jak zwykle będzie to szary człowiek, moja i Twoja rodzina, moje i Twoje dzieci.

Zarabiam dobrze, mam gdzie mieszkać, temat nieruchomości mnie średnio dotyczy, ale gdy po raz kolejny widzę cyniczne zachowanie naszych rządzących, nóż mi się w kieszeni otwiera.

#nieruchomosci
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zarabiam dobrze, mam gdzie mieszkać, temat nieruchomości mnie średnio dotyczy


@duzy_krotki: jak władza nie będzie już mogła czego wyssać z biednych to się zabiorą za tych co trochę mają. Taka natura tych na szczycie, że im nigdy mało.
  • Odpowiedz
, moja i Twoja rodzina, moje i Twoje dzieci.


@duzy_krotki: Kolego jakie dzieci xD dzieci to właśnie nie będzie i trzeba czarnoskórych z afryki importować. To jest właśnie ta cena którą płacimy już teraz.
  • Odpowiedz