Wpis z mikrobloga

Mam pomysł na aplikację, jeśli kogoś by to interesowało - zauważyłam, że ucząc się gry na instrumencie trzeba wyłożyć całkiem spore pieniądze na różne nuty, kursy, podręczniki, już nie mówiąc o lekcjach. Z drugiej strony istnieją AI, które od ręki generują muzykę o zadanych parametrach oraz takie, które potrafią z tego wygenerować nuty. Myślę, że fajnie byłoby to połączyć w narzędzie do nauki gry, ponieważ często muzyka proponowana do nauki przez kursy i podręczniki może się kursantowi zwyczajnie nie podobać (np mnie się często nie podoba), a z wykorzystaniem AI ten problem można chociażby częściowo wyeliminować.
Dodam, że gdyby wygenerowane nuty miały opcję dodatkowego zapisu w formie literowej (np. wewnątrz nuty - jak to ktoś już zrobił w książkach "proste nuty") to znacznie by ułatwiło naukę. Dużo osób lubi się też uczyć wizualnie np z synesthesia app i gdyby znalazł się w końcu geniusz, który by to potrafił połączyć w jedną całość, to pewnie świat byłby mu za to wdzięczny.
Domyślam się, że to może być aktualnie niewykonalne(?), ale różnych AI przybywa jak grzybów po deszczu, więc może akurat ktoś kiedyś poczuje się zainspirowany.
#muzyka #naukagrynagitarze #naukagrynapianinie #programowanie #sztucznainteligencja #pianino #programista15k
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zauważyłam, że ucząc się gry na instrumencie trzeba wyłożyć całkiem spore pieniądze na różne nuty, kursy, podręczniki, już nie mówiąc o lekcjach.


@Feijoa: nic nie trzeba, wszystkie materiały które potrzebujesz są za darmo na yt. Miliony poradników.
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: a próbowałeś kiedyś grać coś z YouTube? Przewijać to w kółko, żeby się czegoś nauczyć? Z nut jest nieporównywalnie wygodniej, ale zapis nutowy do takiego filmiku zazwyczaj kosztuje 30-50zł.
Poza tym ostatecznym celem nauki wydaje mi się, że jest granie z nut i YouTube ci tego nie daje.
Poza tym muzyka generowana przez AI jest często bliższa współczesnym gustom i myślę, że większości początkującym muzykom mogłaby się spodobać.
W
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: problem polega na tym, że jeśli się dopiero uczysz, to zazwyczaj jest to dość trudne - zwłaszcza bazując na słuchu lub synestezji. Z drugiej strony to może kiedyś spróbuję, bo pewnie czegoś nowego się można nauczyć w ten sposób.
  • Odpowiedz
. Z drugiej strony istnieją AI, które od ręki generują muzykę o zadanych parametrach oraz takie, które potrafią z tego wygenerować nuty. Myślę, że fajnie byłoby to połączyć w narzędzie do nauki gry,


@Feijoa: nie podoba Ci się muzyka z materiałów do nauki, więc wolałbyś generować muzykę do nauki za pomocą AI i potem to grać? Wydaje Ci się, że taka muzyka była ciekawsza niż jakieś piosenki które znasz? Nie
  • Odpowiedz